25. března 2020
Kategorie: PR Tipy

Potřebujete paní na hlídání, ale nevíte si rady při výběru?

Ne každý má po ruce prarodiče, kteří jsou non-stop k dispozici a postarají se o děti vždy, když není jiná možnost. A svěřit je nezodpovědné sousedce, aby vás pak pomluvila po širokém okolí jen proto, že jsou vaše ratolesti o něco živější, než její? Tudy cesta nevede. Naštěstí existují profesionální chůvy s bohatými zkušenostmi. Kde je hledat a na co si dát pozor?

Nebojte se – za to, že si čas od času přizvete na pomoc paní na hlídání, na vás v dnešní době nikdo skrz prsty hledět nebude. Mnohé rodiny by bez ní byly jako bez ruky. Některé využívají chůvy spíše nárazově, jiné pravidelně. Zdaleka nejčastějším důvodem je velké pracovní vytížení rodičů. Spolehlivá hlídačka je však k nezaplacení i ve chvíli, kdy si chcete po delší době vyrazit do společnosti.

Zaměřte se na reference

Můžu si hlídání dětí dovolit? Odpověď na tuto otázku hledejte až v druhé řadě. Nejdříve si udělejte seznam kandidátek, které odpovídají nejdůležitějšímu kritériu – referencím. Nejjednodušší je najmout někoho na doporučení od přátel. Pokud ve svém okolí nikoho takového nemáte, snažte se dopátrat autentických hodnocení dotyčné chůvy na jejích webových stránkách.

V čem je lepší agentura?

Při hledání paní na hlídání dětí dostanete na výběr mezi chůvami, které působí samostatně a zprostředkovateli – agenturami. V čem se liší?

Zprostředkování chůvy agenturou je logicky o něco dražší. Ale ne o moc – ceny za hlídání dětí se neliší natolik, aby zanikly specifické výhody, které samostatná pracující nemůže nabídnout. Za zmínku stojí zejména flexibilita – když se konkrétní chůva nemůže z nějakého důvodu dostavit (např. onemocní), agentura pošle náhradu. Výměna je samozřejmě možná i v případě, že vám pečovatelka z nějakého důvodu „nesedne“.

Solidní agentura na hlídání dětí své zaměstnankyně důkladně prověřuje a vybírá si pouze spolehlivé chůvy s patřičnou kvalifikací a vzděláním. Samozřejmostí by mělo být i pojištění odpovědnosti zaměstnanců. Dojde-li v době hlídání ke škodě na majetku nebo úrazu dítěte, vyhnete se nepříjemným tahanicím a rovnou získáte odpovídající kompenzaci.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: