07. srpna 2023
Kategorie: PR Tipy

Pyrotechnika na Silvestra, aneb zásobte se raději včas

Za pár měsíců je tady silvestrovská noc a s ní i tradiční oslavy, které jsou spojeny s ohňostroji, světelnými efekty a veselím. Silvestrovská půlnoc, kdy se loučíme s minulým rokem a vítáme nový, je vždy plná radosti a euforie. A co by to bylo za Silvestr bez pyrotechniky! Ovšem pro plnohodnotný zážitek a bezpečnost je důležité řádně se připravit. V tomto článku si popíšeme, proč je důležité myslet na zásoby pyrotechniky včas, jak správně vybrat ohňostroj a jak si užít Silvestrovskou veselici i s ohledem na bezpečnost.

Správná silvestrovská párty vyžaduje přípravu a poctivé plánování, abyste si užili ten nejlepší zážitek. Stejně tak je to s pyrotechnikou.

Když se o ni postaráte s dostatečným předstihem, vyhnete se zbytečnému stresu a zklamáním. Zásoby se s vždy s blížícím koncem roku tenčí a vy přece nechcete zůstat bez pořádné ohnivé show.

Náležitosti přípravy ohňostroje

Kvalitní zásoby pyrotechniky

Klíčem k dechbreoucímu Silvestru je zajistit si kvalitní pyrotechniku. Tento ohňostroj vám bude závidět celá parta!

Vyhněte se nákupu levných výrobků neznámé provenience, které mohou být nebezpečné nejen pro vás, ale i pro vaše okolí. Vsadit na ověřené prodejce a osvědčené značky znamená ochranu vašeho zdraví a bezpečnosti všech kolem.

Velikost ohňostroje

Důležité je také rozmyslet si, jak velký ohňostroj chcete uspořádat. Myslete na to, jaký je prostor vaší zahrady nebo místa, kde bude ohňostroj probíhat, a jaký je počet hostů.

Nezapomeňte konzultovat s prodejcem pyrotechniky, aby vám doporučil vhodné produkty podle vašich představ a možností.

Plán B – nepřehlížejte počasí

Na Silvestra se vždy vyplatí mít náhradní plán. Počasí nemusí být vždy příznivé, a tak je důležité mít připravenou alternativní variantu oslav. To platí zejména v případě venkovního ohňostroje. Nic nemusí zkazit náladu víc než nečekaná průtrž mračen, která by překazila vaše plány.

Vyberte si ten pravý ohňostroj

Ohňostroj pro děti

Pokud na Silvestra oslavujete s dětmi, nezapomeňte vybrat ohňostroje přizpůsobené jejich věku. Na trhu je mnoho speciální pyrotechniky určené pro nejmenší, které jsou méně hlučné a nebezpečné. Děti budou nadšené a vy si užijete klidný a bezpečný zážitek. V tomto případě doporučujeme prskavky, bouchací kuličky, mini fontány a další…

Pro zkušenější pyrotechniky

Pokud jste zkušenější a chcete si užít skutečně ohromující show, vsaďte na větší a efektnější ohňostroje. Barevné hvězdy, kouřové efekty a ohnivé fontány vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Opět ale platí, vybírejte pouze z kvalitních značek a nechte si radit od odborníků.

Ochrana zvířat i osob pří ohňostroji

Pamatujte na to, že pyrotechnika může být pro domácí mazlíčky velmi stresující. Pokud máte doma zvířata, myslete na ně a v den Silvestra je dejte do bezpečí, abyste minimalizovali jejich stres a úzkost.

Při odpalování pyrotechniky je třeba se vždy řídit pokyny na daném výrobku. Jen tak bude zajištěna bezpečnost všech v okolí. Také doporučujeme přečíst si tzv. Desatero (p)odpalovače, kde se všechny základní bezpečností pokyny dozvíte a jako bonus se u čtení pobavíte.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: