16. srpna 2021
Kategorie: Lifestyle

Šperk jako dárek? Tohle se nikdy neokouká!

Ačkoli šperky dokážou povznést každý outfit na úplně jinou úroveň, nejsou pouhým módním doplňkem. Často je ve špercích ukrytá určitá symbolika, ať už spojená s člověkem, který vám šperk daroval, nebo s důležitou životní událostí. Pokud tedy chcete obdarovat muže či ženu a dát jim najevo, co pro vás znamenají, šperk je tím pravým dárkem.

Šperky pro ženu

V životě většiny žen hrají luxusní šperky velmi důležitou roli. Vhodně vybraný prsten, náramek, řetízek nebo náušnice ženě zaručeně vykouzlí úsměv na rtech. A jak tedy ten správný šperk pro ženu vybrat?

Trefa do vkusu

Před nákupem šperku je nutné sesbírat fakta, abyste při výběru nešlápli vedle. Každá žena je jiná, jedna odvážnější, druhá zase konzervativní, jedna elegantní, druhá upřednostňuje sportovnější styl. Důležitou roli také hraje to, jestli žena šperky vůbec nosí.

Sebevědomé ženy, milující minimalismus, jistě potěší nadčasové šperky. Trefou do černého mohou být jednoduché malé zlaté náušnice s barevným drahokamem v kombinaci s řetízkem ve stejném stylu. Zaměřte se na čisté linie a decentnost.

Romantickou duši jisto jistě potěší perly. Ať už vyberete jemný náhrdelník s přívěskem perly nebo jednoduché perlové náušnice, určitě nešlápnete vedle. Nadšení zaručí také šperky s růžovými kameny a tvary srdce či květin.

Moderní nezávislá žena, která se nebojí čelit výzvám, určitě ocení jednodušší šperky zajímavých tvarů, doplněné o černý diamant či onyx. Z prstene čistých linií s nenápadně vsazeným diamantem bude určitě nadšená.

Dámy s velkým D, perfekcionistky vyzařující sebejistotu a ctižádostivost, si zamilují výrazné, dokonale propracované šperky. Žluté zlato s barevnými drahokamy (například safír a smaragd) bude tou pravou volbou. Ideálním dárkem jsou celé sety ve stejném designu, kde naleznete náušnice, náhrdelník a případně i náramek s prstenem.

U konzervativních žen, které nemají rády změny, uspějete s tradičními šperky. Sáhněte po jednoduchém prstenu či náhrdelníku s jedním drahokamem – čirým diamantem, rubínem nebo smaragdem. Sázkou na jistotu jsou také šperky s perlami.

Šperky pro muže

Ač jsou šperky doménou především žen, vkusně vybraný šperk potěší také muže. My vám přinášíme tipy na výběr pánských šperků pro každodenní nošení i slavnostní situace, které podtrhnou osobnost vašeho milovaného partnera či jiného blízkého muže.

Obecně platí, že muži u šperků upřednostňují spíše jednoduchost, minimální zdobení a masivnější zpracování. Mezi materiály převažuje ocel, zlato, stříbro a v poslední době můžete v nabídce luxusních šperků narazit také na šperky z kůže nebo minerálů.

Před samotným výběrem určitě zvažte vkus daného muže, kterého chcete obdarovat. Ať už se jedná o partnera, tatínka, dědečka, syna nebo kamaráda, každý má jistě svůj osobitý styl.

Většinu mužů neurazíte originálním náramkem. Velmi oblíbené jsou náramky v kombinaci kůže a oceli, podtržené zajímavým zapínáním. Pokud víte, že obdarovaný snese nosit šperk i na krku, můžete vybírat ze sad náramku a řetízku ve stejném stylu.

Gentlemany a businessmany jistě potěší luxusní manžetové knoflíčky nebo spona na kravatu. A pokud chcete dárek opravdu personalizovat, nechte muži do šperku vygravírovat monogramy.

Hodinky

Luxusní hodinky jsou vedle šperků dalším perfektním dárkem pro muže i ženy. Hodinky již dávno neslouží jen jako ukazatel času, pro mnohé lidi jsou módním doplňkem, pro někoho mohou být sběratelskou vášní, pro byznysmeny ukazatelem osobnosti a sebevědomí.

Kvalitní kousky od švýcarských značek jsou dárkem na celý život.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: