26. května 2021
Kategorie: Cestování

Brazílie: Zajímavá země s jedinečnou kulturou

Pro některé lidi je těžké si představit byt bez koberců nebo přátelských sousedů. Ale to nejsou jediné překvapivé věci, které v Brazílii najdete. V této zemi ženy téměř nikdy nepoužívají holicí strojky a umývají podlahy způsobem, který byste si nikdy nedokázali představit. Dokonce i gesta v této zemi mohou mít úplně jiný význam. Například nevinné gesto „v pořádku“ je téměř stejné jako zvednout prostředníček.

Chápou dochvilnost velmi zvláštním způsobem

Dochvilnost v Brazílii je docela zvláštní. Pokud máte naplánovanou schůzku na 9:00, neočekávejte, že se někdo objeví před 9:15. Pokud jste pozváni na večírek ve 20:00, nepřijíždějte před 21:00, jinak budou hostitelé velmi překvapeni.

Je lepší dobře ukrýt své cennosti a peníze

Bohužel v brazilských městech existuje mnoho kapsářů, jako je tomu v mnoha dalších městech po celém světě. Stačí použít zdravý rozum a seznámit se s okolím. Pokud vás někdo uvidí s iPhone nebo s větší hotovostí, můžete ovšem přijít. Nenechávejte své věci nikde na očích. A doporučuje se, aby ženy nenosily drahé šperky (prsteny, náušnice, náramky a další předměty).

V Brazílii milují psy více než kočky

Ze všech majitelů domácích zvířat v Brazílii 58% psa a pouze 28% kočku.

Psi zde jsou skuteční členové rodiny. Jejich oblečení obsahuje dokonce i ponožky. Někteří psi nosí šperky (například náušnice), které jsou k jejich srsti připevněny netoxickým lepidlem.

V Brazílii se mluví stovkami jazyků

Jak Simpsonovi skvěle vtipkovali, turisté předpokládají, že Brazilci mluví španělsky, ale národním jazykem je portugalština a mluví jím přibližně 98% populace.

Brazilská portugalština se mluví a píše trochu odlišně než v Evropě, podobně jako rozdíly mezi americkou angličtinou a britskou angličtinou.

Ale portugalština je ve skutečnosti jen špičkou ledovce. Ve skutečnosti existuje více než 200 domorodých jazyků, kterými mluví brazilští domorodci, jako Arára a Ye’kuana.

Kromě toho existují také jazyky, které přistěhovalecké jazyky přinesly , například japonština nebo italština, z nichž některé mají v určitých regionech právní status. Pokud vás zajímalo, jen asi 4% Brazilců mluví španělsky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: