25. září 2021
Kategorie: PR Tipy

Venkovní grilovací party na podzim nebo v zimě? Žádný problém!

Slunečních paprsků ubývá a teploty v noci klesají k nule, ale čas venkovních party rozhodně nekončí. Podzimní a zimní měsíce jsou ideální pro pořádání různých večírků ve venkovním prostředí, protože je lze zpestřit táborákem, pečením bramborů v ohni, dýňovou slavností nebo dokonce zabijačkou! Venkovský styl je in, stačí jen vědět, jak na to! Zkuste se inspirovat tipy na parádní večírek!

Ochrana před chladem a deštěm

Při plánování venkovní akce v sychravějším počasí je nutné myslet na zajištění ochrany před chladem. Může začít také pršet a kam se hosté schovají? Nejlepší je využít služby pronájmu párty stanů, vybrat dostatečně velký, který pojme hosty při nepřízni počasí. Táborák je jistotou tepla, hosté se navíc zahřejí při opékání buřtů nebo klobásek. Myslete také na děti, které ocení pečení jablek, brambor podávaných se solí a jogurtovým dipem, nebo osmahnutí bonbónů marshmallow na ohni.

Kotlíkový guláš i dýňovka na ohni

A jak na občerstvení? Opět pomůže ohýnek, na kterém se může připravit pro všechny pravý kotlíkový guláš, který vrátí hosty do dětských let. Děti a vegetariáni jistě ocení pravou, dlouho taženou dýňovou polévku z brambor a dýní. Ideální je použít dýně typu hokaido, které zbarví polévku do sytě oranžové, přidat lze kurkumu nebo kari na prohřátí. Na ohni se výborně připravují i další zeleninová jídla, jako je lečo nebo ratatouille, klobásku k nim si každý může upéct sám. Jako vzpruha při nízkých venkovních teplotách může posloužit přidaná chilli paprička.

Čaj, punč i svařák nebo teplá medovina

Jaké nápoje připravit na venkovní party, když teploty klesají a hosté se třesou zimou? Rozhodně osvěží čaj, do kterého si dospělí mohou přidat rum, slivovici nebo griotku. Děti se zahřejí pohybem a ovocným punčem. Sázkou na jistotu je klasický svařák z bílého nebo červeného vína, muži jistě ocení ostřejší teplou medovinu nebo horkou whisky s citrónem. Stačí whisky rozehřát, ale nesmí se vařit. Po nalití do nahřáté sklenky se zalije trochou horké vody, přidá se lžička moučkového cukru a citronová šťáva.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: