31. ledna 2020
Kategorie: Bydlení

Výzdoba obývacího pokoje inspirovaná oceánem

Dekor v obývacím pokoji určuje náladu a tón pro zbytek domu. Pokud je váš obývací pokoj nepřehledný a chaotický, hosté si budou myslet, že ostatní oblasti vašeho domova jsou stejné. Pokud však váš obývací pokoj zobrazuje pocit klidu a relaxace, rodina a hosté se cítí ve vašem domově pohodlněji. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit vzhled, který každého ulehčí, je přivést do svého domova pocit oceánu.

Klíčové barvy

Klíčové barvy místnosti inspirované oceánem jsou bílá a modrá. Bílá by měla být svěží barva, která akcentuje prostor svou otevřeností. Modrá by měla být stín, který odráží oceán nebo křišťálově čistou modrou oblohu. Pokud potřebujete přidat odstíny šedé k modré, ujistěte se, že šedá je stejná podtón jako modrá. Bílá by také měla odpovídat podtónu modré nebo modro-šedé. Lehké opálení nebo přírodní zrno dřeva je také dobrou akcentní barvou a je ideální pro podlahovou krytinu. Všechny tyto barvy používejte volně v celém prostoru.

Nábytek

Pokud jde o nábytek inspirovaný oceánem, není nic lepšího než pohodlný bílý nábytek. Útulný, nadýchaný gauč spárovaný s několika bílými křesly je ideální pro tématickou místnost. Pamatujte, že v místnosti inspirované oceánem musí být kladen důraz na pohodlí a relaxaci. Tvrdá formální barevná pohovka nebo židle by byla zřetelně na místě. Pokud chcete přidat zemitý pocit, nezapomeňte do nábytkového mixu zahrnout proutěné křeslo nebo dřevěný stůl.

Doplňky

Příslušenství je vždy klíčovou součástí designu každé místnosti. Ať už vytváříte viktoriánské téma nebo obývací pokoj inspirovaný oceánem, velkou roli hraje, co položíte na stůl nebo police či pověsíte na stěnu. V místnosti inspirované oceánem jsou tyto doplňky ještě důležitější. Závěsné bílé snímky oceánu na modrých stěnách jsou skvělým způsobem, jak propojit barvy a zároveň přidat vizuální zájem. Skutečné mušle jsou také skvělým doplňkem a pomáhají zajistit skutečně autentický pocit.

Obývací pokoj inspirovaný oceánem je ideálním místem k posezení a relaxaci po dlouhém dni. Může se rychle stát oblíbeným místem v domě a místem, kde se členové rodiny scházejí, aby mohli popovídat a hrát hry.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: