02. ledna 2019
Kategorie: PR Tipy

5 rad, jak poznat, že je matrace opravdu kvalitní

Vybíráte matraci, ale ztrácíte se v bohaté nabídce produktů? Nejste v tom sami. V dnešní uspěchané době je spánku právem přisuzován značný význam a výrobci se mohou přetrhnout, aby uspokojili všechny typy spáčů. Ale jak poznat, že je matrace kvalitní? V prvé řadě byste si měli ujasnit, co pod tímto přízviskem očekávat.

V případě matrace lze kvalitu definovat jako kombinaci těchto vlastností: vynikající ergonomie, dostatečně dlouhá životnost a snadná údržba. Co se týče ceny, neměla by při výběru hrát hlavní roli, ovšem nezapomeňte, že nejdražší matrace nemusí být automaticky nejlepší. Od nejlevnějších produktů však nemůžete čekat zázraky – raději se proto poohlédněte v cenovém středu.

1. Vyšší hmotnost

Kvalita matrace jde ruku v ruce s použitými materiály. Poznávacím znakem je vyšší hmotnost z důvodu použití hustých materiálů s optimálními vlastnostmi.

2. Delší záruka

Pokud si výrobce za kvalitou matrace stojí, neváhá na ni poskytnout delší záruku. Ta by se však neměla týkat pouze výrobních vad a běžného opotřebení.  Ovšem pozor – v případě některých materiálů (např. u pěny, jejíž životnost je cca 5 – 7 let) by byla zbytečná i záruka na 10 let. Takže až v sortimentu kvalitních pěnových matrací narazíte na prodlouženou záruku „jen“ na 36 měsíců, je to naprosto v pořádku.

3. Certifikáty od renomovaných institucí

Fakt, že výrobce opatří matraci mnoha certifikáty, ještě nemusí nic znamenat. Vypovídající jsou pouze certifikáty od nezávislých a renomovaných institucí, nikoliv od neznámých či dokonce smyšlených subjektů.

4. Prověřené komponenty

Zajímejte se o původ komponentů, které výrobce při kompletaci matrací používá. Mnoho firem prezentuje produkty jako domácí, ale v praxi matrace montuje z nejlevnějších součástek podřadné kvality.

5. Oboustranné použití

Matrace, kterou lze používat z obou stran, má vždy delší životnost a vyšší kvalitu. V případě pružinové matrace by měla být možnost otočení samozřejmostí.

Jak poznáte, že vás prodejce netahá za nos?

Prodejce kvalitních matrací by vás neměl „tlačit“ do určitého (obvykle nejdražšího) typu matrace, ale naopak vám dát volnou ruku a možnost výběru. Zároveň by vás měl seznámit nejen s výhodami, ale také s negativy a poskytnout vám odborné poradenství s ohledem na vaše specifické požadavky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: