28. února 2023
Kategorie: Zdraví

Co jíst, když máte Covid-19 a chcete se cítit lépe?

V první řadě si musíte uvědomit, že neexistují žádné zázračné potraviny, díky kterým zmizí vir Covid-19 z vašeho těla rychleji. Správná strava je ale velmi důležité při každém onemocnění. Existují jednoduše potraviny, které podporují v těle rychlejší regeneraci, což vám může pomoci během každé nemoci. Podívejme se, co byste měli konzumovat během nákazy Covid-19.

Ovoce, zelenina a obiloviny

Konzumace čerstvého ovoce a zeleniny je důležitá vždy. V nemoci budete potřebovat hlavně vitamíny A, C, D a zinek. Proto byste měli jíst citrusy, rajčata, bobule, kiwi, mrkev, batáty, brokolici, papriky nebo houby. Ideální je příprava polévky nebo smoothie.

Vláknina v obilovinách podporuje vznik dobrých bakterií, které pomáhají práci trávicího systému. Z tohoto důvodu byste měli pravidelně jíst ovesné vločky a ječmen. Mezi výživné obiloviny patří také quinoa, celozrnné těstoviny, celozrnný chléb nebo hnědá rýže.

Bílkoviny a mléčné výrobky

Bílkoviny (proteiny) jsou důležité pro regeneraci svalů a tkáně. Bílkoviny i zinek najdete v libovém hovězím mase, které je nejlepší připravit v pomalém hrnci s marinádou s nízkým obsahem cukru. Díky tomu nebudete muset stát v kuchyni během nemoci, ale dočkáte se výživného pokrmu. Konzumovat ale můžete také fazole, čočku nebo tofu.

Někdo nedoporučuje mléčné výrobky, protože údajně podporují tvorbu hlenu. Odborníci je ale doporučují. Jogurt posílí vaši imunitu, protože obsahuje zdravé bakterie, které podporují zdraví trávicího systému. Smoothie nebo koktejly budete dobře snášet a ještě doplníte ve stravě čerstvé ovoce.

Nápoje

Dehydratace je při nemoci velmi snadná. Proto byste měli dostatečně pít. Vždy si nechte velkou sklenici nebo lahev s vodou ve své blízkosti a neustále upíjejte. Jestli nemáte rádi čistou vodu, můžete zkusit vodu s elektrolyty, teplý čaj a medem nebo teplý vývar.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: