26. září 2016
Kategorie: Zdraví

Jak mohou barvy ovlivňovat vaši psychiku?

Víte o tom, že barvy umí léčit a naše tělo je přirozeně vyhledává? Například pro nízký tlak, je ideální červená barva, žlutá barva se pak doporučuje na sklíčenost. V dnešním článku se podíváme na to, jak barvy působí na psychiku našeho těla a jak jej mohou ovlivnit.

Červená barva

Červená barva je vhodná, pokud potřebujeme rozproudit krev. Tedy u nízkého tlaku, při fyzické únavě apod.

Oranžová a žlutá barva

Oranžová a žlutá barva je vhodná při psychickém vyčerpání, při sklíčenosti, sklonech k depresím, pesimismu apod. Je uváděná při léčbě sexuálních problémů, při výkyvech menstruace, léčbě neplodnosti – samozřejmě jako povzbuzení psychické stránky, nikoli jako lék. Tlumená oranžová barva je prý vhodná pro děti i dospělé autisty.

Modrá a fialová barva

Modrá a fialová barva uklidňují a povzbuzují. V dobách nejistot se lidé častěji oblékají do těchto barev. Není divu, že se fialová v posledních letech vrací mezí módní barvy. Modrá je často označovaná jako barva komunikace. Patrně pro její uklidňující a důvěrný účinek. Můžete si s ní vypomoci v případech, kdy se potýkáte s koktáním, přílišnou výřečností, drmolením apod. Kromě toho je vhodná při podpoře spánku.

Zelená barva

Zelená barva je doporučována lidem trpícím úzkostmi, nervozitou, prochází-li emočními bouřemi apod. Barva uklidňuje a dodává naději.

Bílá, zlatá a fialová barva

Barva bílá, zlatá a fialová by mohla posloužit všem, koho trápí psychické nemoci, jako jsou deprese, schizofrenie, nebo poruchy, jako epilepsie. Opět jako podpůrný prostředek na zklidnění mysli, nikoli jako léčba nemoci.

Závěr: Pokud vás něco z uvedeného trápí, můžete využít barviček, ale pamatujte, že nic se nemá přehánět. To platí v životě téměř na vše.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: