18. prosince 2020
Kategorie: PR Tipy

Jak vybrat povlečení, kterého se nebudete moct nabažit?

Chcete každý večer hupsnout do měkoučkých peřin a hezky se zachumlat, aby vám bylo příjemně? Pak budete chtít vybrat to správné povlečení, které vám tyto pocity dopřeje! Pojďme se podívat, jak na to.

Jakou velikost zvolit?

Při nákupu ložního prádla vás může potrápit množství velikostí, které se dnes vyrábí. Pokud si nejste jistí, jaké rozměry povlečení byste si měli pořídit, není nic jednoduššího než vzít do ruky starý dobrý metr a pustit se do měření!

Povlaky na polštáře jsou většinou součástí balení povlečení. Klasikou je velikost 70 x 90 cm, případně 80 x 90 cm. Co se povlaku na přikrývku týče, jsou nejčastějšími rozměry 140 x 200 cm a 140 x 220 cm (pro dlouhány). Čím dál populárnější jsou také francouzská povlečení o velikosti minimálně 200 x 200 cm, které jsou zajímavou alternativou pro páry či rodiny.

Může se však stát, že máte například atypickou velikost polštáře nebo třeba zdravotní polštář, na který se povlaky shánějí špatně. To samé se může přihodit s přikrývkou. V tom případě je řešením si povlečení ušít svépomocí.

A co materiál povlečení?

Ano, i ten je navýsost důležitý! Můžete si sice koupit levné povlečení někde na tržnici, ale vězte, že budete hodně zklamaní. Raději sáhněte po léty osvědčené klasice, a sice ložním prádle ze 100% bavlny. Ta je totiž krásně hebká a příjemná na dotyk, a navíc prodyšná a hřejivá.

Pokud vás nebaví povlečení žehlit, sáhněte po krepovém bavlněném povlečení, které má stejné vlastnosti, jako výše zmíněné ložní prádlo, avšak díky krepové úpravě je po vyprání a usušení připravené rovnou k použití.

V chladných zimních měsících se jistě s radostí zachumláte do teploučkého flanelového povlečení se sametovým povrchem. Pokud chcete něco více elegantního s puncem luxusu, pak pro vás bude to pravé ložní prádlo z damašku. Na jeho výrobu se používá nejen bavlna, ale také hedvábí či len.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: