25. ledna 2024
Kategorie: PR Tipy

Karlštejn můžete navštívit i v únoru. Kdy je otevřeno a co na vás čeká?

Mnozí milovníci památek žijí v domnění, že jsou pro návštěvu hradů vyhrazeny pouze teplejší měsíce. Ale není to pravda. Skvělým příkladem budiž Karlštejn, náš nejznámější středověký hrad. Od února se jeho brány otevřou každý pátek a zůstanou otevřené i v sobotu a neděli. Takže pokud zimní měsíce obvykle trávíte spíše poblíž krbu, s horkým nápojem v ruce, máte důvod vylézt ven z brlohu. Únorový Karlštejn vám naservíruje jedinečný pohled do historie.

Hradní brána Karlštejnu se v únoru otevírá od pátku do neděle od 10 do 15 hodin. Pokud vám vrtá hlavou, proč se vůbec návštěvou hradu během nejstudenějšího období v roce zabývat, vězte, že jde o unikátní zážitek, na který budete vzpomínat v superlativech. Žádné davy a neobyčejná atmosféra přesvědčí téměř každého.

Otevřený je jen základní okruh, ale stojí za to

V období února je návštěvníkům zpřístupněn základní okruhCísařská rezidence Karla IV. Zahrnuje dvě patra Císařského paláce a spodní podlaží Mariánské věže. V těchto prostorách se nachází Dvořenínská síň, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Mariánské nádvoří, renesanční interiéry děkanství, Karlova ložnice s kaplí sv. Václava, Audienční síň, Královský sál předků a Hodovní síň. Velmi lákavé jsou také prostory Hradní pokladnice, Klenotnice a bývalého hradního vězení v přízemí Mariánské věže.

Pomyslným vrcholem této trasy je výstava kopie české Svatováclavské koruny. Za průzkum však také stojí volně přístupná Studniční věž se 78 metry hlubokou hradní studnou. Vyznačuje se unikátní systém vytahování vody, který se dodnes zachoval ve vynikajícím stavu.

Kolik stojí vstupné a kde se ubytovat?

Vstupné se pohybuje od 80 Kč (děti od 6 do 17 let) do 260 Kč (dospělý). A když se ubytujete na romantickém místě jako hotel Karlštejn, užijete si výlet do minulosti ještě o něco víc.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: