02. března 2022
Kategorie: Lifestyle

Kokosový olej má blahodárný vliv na naši pokožku

Kokosový olej je ideální prostředek pro hydrataci naší pokožky. Díky jeho péči získá zářivý a dokonalý vzhled. Kromě toho pomáhá odstraňovat nečistoty v pokožce usazené a eliminuje vznik akné či drobných skvrnek.

Výhody kokosového oleje pro naši pokožku

Chceme-li pokožce poskytnout všechny benefity, které kokosový olej nabízí, je potřeba si vybrat takový, který bude přírodní, panenský a nerafinovaný. Ten nabídne potřebné živiny, minerály a vitamíny, které naší pokožce budou ku prospěchu. Než začneme s jeho používáním, je ideální provést test snášenlivosti.

Kokosový olej nabízí antioxidační, protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální účinky. Kromě toho dodá pokožce hydrataci a je ideální volbou pro takovou pokožku, která je suchá a svědí.

Různé možnosti používání kokosového oleje na pokožku

Kokosový olej můžeme používat jako tělový krém, ale nabízí i další možnosti využití.

  • Podpora hydratace

Díky hydratačním účinkům dodá pokožce potřebnou vlhkost a ochrání ji před škodlivými vnějšími vlivy. Vzhledem k tomu, že má, za normálních okolností, tužší konzistenci, je potřeba jej nejprve vtírat mezi prsty, následně pak do pokožky. Díky obsahu kyseliny laurové snadno pronikne do hloubky. Pomáhá i na pokožku, která je zarudlá a podrážděná od slunečních paprsků. Postačí malé množství jemně nanést 2-3x denně na potřebná místa.

  • Popraskané rty

Vzhledem k tomu, že pokožka rtů je velmi slabá a navíc citlivá, potřebuje kvalitní péči, především v podobě hydratace. Tu dodá právě kvalitní kokosový olej. Postačí jej malé množství jemně vmasírovat na povrch rtů.

  • Přírodní peeling pro obličej

Kokosový olej je ideální surovinou pro přípravu domácího peelingu, který zbaví obličej usazených nečistot. Navíc má protizánětlivé účinky. Pro jeho přípravu postačí 1/4 šálku kokosového oleje, 1/2 šálku přírodního třtinového cukru, 1/4 šálku medu a můžeme přidat 1/4 šálku mandlového oleje.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: