19. ledna 2022
Kategorie: PR Tipy

Mít sušičku na prádlo nestačí – musíte s ní umět pracovat. Jak na to?

Pořízení sušičky je logický krok pro každého, kdo touží po bleskově usušeném, měkoučkém a voňavém prádle, které se navíc (až na výjimky) nemusí žehlit. Jenomže výsledek vždy nemusí zcela odpovídat původnímu očekávání – a to dokonce ani v případě tak praktického spotřebiče, jakým sušička bezesporu je. Chcete-li z ní vyždímat maximum, držte se následujících doporučení.

Nepřehánějte to s aviváží

Prádlo je díky aviváži příjemně voňavé, svěží a hebké, ale pokud máte v plánu prádlo sušit v sušičce, příliš to s avivážním prostředkem nepřehánějte. Důvodem je fakt, že se v textilu kvůli aviváži drží voda a proces sušení tak trvá déle. V tom nejhorším případě pak může dojít k zanesení a zničení spotřebiče.

Na druhou stranu však není důvod k panice. Dokonce i levné sušičky na prádlo ho díky horkému vzduchu dostatečně změkčí. Co se týče vůně (prádlo je standardně po vytažení ze sušičky bez zápachu), můžete do bubnu vložit k tomu určený voňavý ubrousek. Anebo použijte speciální sprej, který se aplikuje na houbičku nebo hadřík a společně s prádlem vloží do bubnu. Výhodou těchto sprejů obvykle bývá antistatický efekt.

Než se prádlo začne sušit, musí se odstředit

I levné automatické pračky nabízí spoustu specifických pracích programů – a po všech může následovat sušení v sušičce. Podstatné je, aby bylo prádlo důkladně odstředěné (ideálně na více jak 1000 otáček), jinak se bude sušit nesmyslně dlouho a po vytažení nebude vypadat tak, jak od něj očekáváte.

Některé druhy prádla do sušičky nepatří

Sušička si poradí s valnou většinou vašeho šatníku, ale některé kousky možná nakonec budete muset přeci jen pověsit na prádelní šňůru, protože sušení nedoporučuje výrobce. Ale jak zjistíte, že se to týká konkrétního kousku? Koukněte se na etiketu. Pokud na ní najdete symbol přeškrtnutého čtverce s kruhem uvnitř, pak prádlo skutečně není vhodné sušit v sušičce (více o symbolech na oblečení si můžete přečíst zde).

Pro jistotu: Do sušičky rozhodně nepatří hedvábí, krajka, flitry, nažehlovací obrázky, silonky a neopren.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: