04. srpna 2022
Kategorie: Bydlení

Největší trendy interiér designu, které doporučují profesionálové z celého světa

Domov je pro každého z nás velmi důležitý. Trávíme tam většinu svého volného času. Každý rok přichází nové trendy, které mnoho lidí sleduje a řídí se podle nich. V každém případě by naše domovy měly odrážet naši osobnost, ale vždy si můžete nechat poradit o profesionálních designérů, kteří doopravdy vědí, co v interiéru vypadá dobře. Co doporučují?

Minimalismus vs. maximalismus

Minimalismus si našem mnoho fanoušků po celém světě a rychle vystřídal maximalismus. Trendy se ovšem opakují v cyklech, a proto se k nám brzy vrátí. Podle odborníků se maximalismus brzy vrátí a začnou být populární jasné barvy a mnoho textur. Květinový samet, třásně z drahých kovů nebo francouzská komoda z 19. století budou opět velmi žádané prvky interiéru.

Tmavá kuchyně

Kuchyně se během posledních let hodně mění. Tmavší barvy budou postupně populárnější. Velkou výhodou je, že si s tmavšími barvami můžete nádherně hrát. Žula, mramor nebo křemenec, ale také matná textura jsou skvělé možnosti pro kuchyně všech velikostí. Oblíbené jsou nyní materiály, které dokáží skrýt mnoho nedokonalostí a nepořádku. Díky chytrému materiálu a barvě si ušetříte hodně času s úklidem a leštěním kuchyňské linky a skříněk.

Něco starého a něco nového

Kombinace moderního a starého interiéru je velmi oblíbená již řadu let. Nábytek na míru v následujících letech podle profesionálů z celého světa zažije obrovský pokrok, protože lidé nebudou chtít kousky, které může mít doma kdokoli. Jejich jedinečná kombinace zase řekne hodně o tom, kdo jste.

Jedinečný koutek

Díky pandemii jsme si všichni uvědomili, jak je důležité mít doma vlastní prostor. Vyberte si malé koutek a udělejte si ho podle svého. U někoho to bude místo na čtení s krásnou knihovnou. Pro jiné to může znamenat domácí bar, kancelář nebo umělecký koutek. Záleží jen na tom, po čem doma toužíte a co bude nejlépe odrážet vaši osobnost.

TIP na závěr: Pokud přemýšlíte nad financováním vaší rekonstrukce nebo dokončení výbavy bytu, nezapomínejte na ověření dodavatele půjčky nebo úvěru. Obzvláště v dnešní době, kdy je na českém trhu spoustu nepoctivých nebankovních poskytovatelů se podívejte na následující článek o srovnání nebankovních půjček, kde mimo jiné uvidíte i přehlednou tabulku, kolik reálně zaplatí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: