27. září 2022
Kategorie: PR Tipy

Nevšední design a kvalitní provedení? Moderní křišťálové lustry jsou v kurzu!

Lustry pryč a všude bodovky, to byl trend v interiérovém osvětlení posledních let. Naštěstí získal navrch vkus a do obliby se vrací moderní svítidla v elegantním provedení včetně křišťálových lustrů. Jsou totiž jistotou kvality v materiálech a v provedení, navíc jsou ryze české výroby. Jaké jsou v současnosti nejoblíbenější druhy svítidel a z jakých typů vybírat?

Tradice ve spojení s kvalitou

Jaké mají zákazníci požadavky na svítidlo? Samozřejmě je důležitý design, roli hraje kvalita a bezpochyby také cena. Právě tyto požadavky odráží nabídka společnosti Artglass, která se specializuje na výrobu moderních křišťálových lustrů, které spojují tradiční sklo s nejnovějšími designovými trendy. Jako jedna z mála firem v tuzemsku se zabývá tradiční výrobou s použitím skla, lze si tak vybrat křišťálový lustr se skleněnými rameny nebo klasický lustr s kovovými rameny, ale také košová svítidla s křišťály nebo stolní křišťálové lampy.

Život jako na zámku

Specifickou skupinou svítidel, na kterou se zaměřuje jablonecká společnost s více než třicetiletou tradicí, jsou tereziánské lustry inspirované dobou vlády Marie Terezie. Patří od 18. století k oblíbeným prvkům a neslouží jen ke svícení, ale jsou dominantními a zcela nepřehlédnutelnými interiérovými prvky. A rozhodně se nehodí jen do zámků či kostelů, ale v současné době je s oblibou používají věhlasní designéři do nejmodernějších projektů pro svůj překrásný vzhled a nedocenitelný kontrast.

Originální kousky z vlastní dílny

Stropní, nástěnné nebo stolní svítidlo z autorské kolekce? Pro ryze českou firmu s výrobou v tuzemsku není nic problém, proto je nabídka designových svítidel široká. Originální designové návrhy vznikají v rámci týmové práce. Vybrat si lze ale i z kolekcí jednotlivých autorů, kde se neotřelé nápady kombinují s prácí se sklem, kovem, ale rovněž s dalšími prvotřídními materiály a LED technologiemi, a propojuje se tradiční umění stojící na více než 300leté historii českého sklářství s nejnovějším technologickým pokrokem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: