17. srpna 2023
Kategorie: Cestování

Porto, Portugalsko – Skrytý poklad na břehu Atlantiku

Porto, druhé největší město Portugalska, je zářivou perla na břehu řeky Douro. Tohle malebné a příjemné město láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím, úchvatnou architekturou a chutnou gastronomií. V tomto článku si představíme některé z nejlepších míst, která Porto nabízí, a ukážeme vám, proč je toto kouzelné město skrytým pokladem na břehu Atlantiku.

Staré město – Ribeira

Staré město Ribeira, které je zapsáno na seznamu UNESCO, je srdcem Porta a jeho nejvíce fotografovanou částí. Malebné uličky, úzké průchody a malebné domky vytvářejí jedinečnou atmosféru. Uprostřed tohoto okouzlujícího prostředí se táhne promenáda podél řeky Douro, odkud můžete obdivovat krásné mosty a tradiční portské lodě – rabelos.

Chrám a pohled na město

Návštěva Sé do Porto, impozantní katedrály z 12. století, je dalším místem v Portu, které musíte vidět. Z nádvoří chrámu se otevírá úchvatný pohled na město, řeku a okolní vinice. Pro nezapomenutelný zážitek doporučujeme vyjít na vrchol věže, odkud můžete obdivovat panoramatický výhled.

Degustace portského vína

Porto je známé nejen svou krásou, ale také svým portským vínem. V okolí města se nachází mnoho vinných sklepů, které nabízejí degustace a prohlídky. Doporučujeme navštívit sklepy v historické čtvrti Vila Nova de Gaia, kde se portské víno tradičně zraje v dubových sudech. Prohlídka sklepů vás zavede do světa portského vína a jeho výroby.

Livraria Lello – knihkupectví s duchem Harryho Pottera

Pokud jste fanoušky Harryho Pottera, nemůžete vynechat návštěvu knihkupectví Livraria Lello. Toto historické knihkupectví je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a inspiraci pro knihy J.K. Rowlingové. Návštěva Livraria Lello je nejen kulturním zážitkem, ale také kouzelným dobrodružstvím do světa kouzel a literatury.

Umění a kultura

Porto je centrem bohatého kulturního života, a proto vás určitě zaujme návštěva moderních galerií, muzeí a uměleckých center. Můžete navštívit například Fundação de Serralves, komplex moderního umění obklopený nádherným parkem. Dalšími zajímavými místy jsou Casa da Música, moderní koncertní síň, a Palácio da Bolsa, nádherná palácová budova s nezapomenutelnou arabskou halou.

Porto je skutečným skrytým pokladem na břehu Atlantiku. Jeho nekonečný šarm, historie a kulturní bohatství lákají návštěvníky z celého světa. Od malebného starého města Ribeira až po degustaci portského vína a kouzelné knihkupectví Livraria Lello, Porto nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Při návštěvě tohoto kouzelného města budete mít pocit, že jste objevili skutečný poklad Evropy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: