01. října 2023
Kategorie: PR Tipy

Proč je německá móda kvalitní a stále populárnější?

Proč se v České republice prodává stále více německých značek a módy? Na tyto otázky nám odpoví odborník z e-shopu ZAKERI, marketingový stratég a SEO konzultant Patrik Pilous. E-shop ZAKERI nabízí například německé módní značky Kenny S. nebo MONARI.

Kvalitní materiály

Základním kamenem německé módy je kvalita materiálů. Obecně je Německo známkou kvality a dobrého zpracování. Němečtí designéři a výrobci často volí prémiové látky, které jsou nejen vizuálně atraktivní, ale také trvanlivé a pohodlné. Jak se říká, v jednoduchosti je síla. Právě okolo trvanlivosti se německá móda hodně točí. Je to boj proti fast fashion. Kdo nosí německé značky, tak s tímto částečně bojuje.

Cena

Móda je často o statusu, který nám může dodávat drahé oblečení. Německé značky se snaží dodávat spíše kvalitu než status. Je to tedy rozdíl oproti italským nebo francouzským značkám oblečení.

Technologie

Němci jsou známí svou inženýrskou zručností, a to platí i v módním průmyslu. Používají moderní technologie na vytvoření oblečení, které je nejen stylové, ale také funkční. Zde je přesnost víc než jen módní doplněk, je to nutnost.

Tep doby

Berlín a další německá města patří mezi rozvinutá místa, kde si na outfitu hodně zakládají. Obyvatelé těchto měst jdou s módou, zajímají se o ni a nebojí se za ni utratit ani nemalé peníze.

Estetická kontinuita

Stylovost německého oblečení často pramení z jeho jednoduchosti a elegance. Německé módní značky, ať už jde o Hugo Boss, Adidas nebo menší návrháři, mají tendenci držet se klasických linií a neutrálních barev. Výsledek? Časově odolné kousky, které nevyjdou z módy.

TIP: Přečtete si článek – Jak se obléknout na pohovor.

Německá móda je tak ideální kombinací kvality, funkčnosti a elegantního designu. Není tady místo pro kompromisy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: