07. června 2019
Kategorie: PR Tipy

Proč se vyplatí ready made společnost?

Pokud rozjíždíte podnikání a přemýšlíte nad tím, jestli je výhodnější vyvíjet činnost jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) nebo se vrhnout do založení firmy, porovnejte pro a proti.

Jako OSVČ získáte živnostenské oprávnění a můžete hned podnikat, ale víc větších výhod vám to nepřinese. Založení vlastní s.r.o. je o něco komplikovanější, ale mnohem praktičtější. Podívejme se tedy na to.

Je vlastní s.r.o. výhodná?

Obecně lze konstatovat, že s.r.o. vzbuzuje větší důvěru, vystupujete totiž navenek jako právnická osoba se stabilním zázemím. Daňová povinnost takového subjektu se odvíjí od faktického zisku společnosti.

OSVČ proti tomu musí hradit odvody již hned po začátku podnikání. Rovněž záruky jsou rozdílné. Pokud se vám z nějakého důvodu nebude dařit, jako s.r.o. poskytujete záruky omezeně, respektive do výše majetku společnosti, jako OSVČ ručíte celým svým majetkem.

U s.r.o. si můžete vybrat název firmy, jako živnostník podnikáte pod svým jménem. V průběhu podnikání si jako společnost budujete jméno a postavení, které hodnotu společnosti zvyšuje (to je výhodné při případném prodeji firmy).

U s.r.o. můžete také podnikat s více jednateli a dělit se tak o řízení, jako živnostníci jste na všechno sami.

Náročnější průběh vzniku firmy

Každopádně základní rozdíl je v založení firmy. Získat živnostenské oprávnění je významně snadnější, a především nesrovnatelně rychlejší, než založit vlastní společnost.

Administrativní procesy mohou celý postup založení s.r.o. protáhnout až na desítky dnů. Co ale dělat, pokud společnost chcete, ale nemáte dostatek času nebo chuti tímto složitým procesem projít?

Bezpečné a snadné východisko

Chytré řešení nabízejí ready made společnosti. O co jde? Ready made společnost je již založená firma, která splňuje všechny legální právní požadavky, které jsou pro její vznik vyžadovány.

Je tedy zapsaná v obchodním rejstříku, má vlastní název a sídlo společnosti (neutrální adresa), také identifikační číslo, a především zcela splacený základní kapitál. Ale nevyvíjí dosud žádnou obchodní činnost.

Důvod jejího vzniku je tedy jasný – je připravená na prodej zájemci, který potřebuje začít podnikat ihned a neřešit zdlouhavý postup založení.

Čistá společnost zcela na míru

Ready made společnosti (s.r.o., a.s., se) zakládá odborná firma a nabízí k výběru obvykle i různé typy podnikání či historii firmy (doba, po jakou je již společnost zapsaná v obchodním rejstříku, případně i účetní historie, která zvyšuje šanci poskytnutí půjček a dotací). Název, sídlo, živnost, jednatel i společník se při prodeji změní přesně podle požadavků kupujícího.

Hlavní výhodou je tak to, že všechny formality jsou již vyřízeny. Společnost má také vlastní bankovní účet a je registrována na finančním úřadě.

Zároveň je prostá jakýchkoli závazků, což by prodejce měl při transakci potvrdit (ideálně smluvně). Vlastní převod je možný prakticky již do 24 hodin, takže podnikat můžete začít bez problémů třeba hned.

Více informací najdete na www.parkerhil.cz

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: