12. března 2020
Kategorie: PR Tipy

TZ: Řešíte, co dělat s dětmi, kterým zrušili školu?

Děti se radují z nečekaných prázdnin, zatímco rodiče řeší, jaký program jim vymyslí, případně, kdo se o ně postará, zatímco budou v práci. Pokud nejsou k dispozici prarodiče, kteří mohou děti pohlídat, záchranou mohou být příměstské tábory. V Creativity Centru Bricks 4 Kidz® spouští mimořádné příměstské tábory, které začínají hned tento týden.

Vzhledem k nenadálé situaci uzavření základních škol se v pražském Creativity Centru zábavně vzdělávacího programu Bricks 4 Kidz® rozhodli ulehčit rodičům nelehkou situaci s hlídáním dětí. Děti mohou navštěvovat jejich mimořádné příměstské tábory. Každý den od 8:30 do 16:30 je pro děti připraven zábavný program. Ten vždy vychází z některého z témat jako je například hra Minecraft nebo oblíbení Pokémoni. Určitě nebudou chybět ani příměstské tábory věnované Harrymu Potterovi, Star Wars, Superhrdinům nebo Robotickým autům. Děti se příměstského táboru mohou zúčastnit jednorázově nebo i více dnů za sebou. Dle domluvy je také možnost zúčastnit se pouze dopolední části programu. Mimořádné příměstské tábory jsou určeny pro děti ve věku od 6 do 12 let.

Zábavně vzdělávací program Bricks 4 Kidz® využívá oblíbenou stavebnici LEGO®, s jejíž pomocí prohlubuje obecné znalosti žáků. Využívá k tomu vzdělávací koncept S.T.E.M, ve kterém propojuje obory jako je VĚDA (Science), TECHNOLOGIE (Technology), STROJÍRENSTVÍ (Engeneering) a MATEMATIKA (Mathematic). Bricks 4 Kidz® propojuje tento edukativní koncept s příjemným hraním s Lego® kostkami, které jsou mnohaletým evergreenem v dětské zábavě. Pomocí stavebnic Bricks 4 Kidz® zhmotňuje dětem fyzikální zákonitosti a umožňuje jim jejich lepší pochopení. Výsledkem je důkladně zpracovaný koncept modelů, doprovodných informací a HRANÍ SI!

Složitost stavebnic využívaných pro Bricks 4 Kidz® je vždy uzpůsobena věku dětí. Nejmladší žáci začínají plnit „inženýrské“ úkoly se stavebnicemi DUPLO, zatímco ti starší používají stavebnici Lego® a to ve složitosti od jednoduchých stavebnic až po robotizované modely, které si děti musí sami sestrojit i naprogramovat. Děti si tak během řešení úloh a hraní posilují sebevědomí, organizační schopnosti, učí se řešit problémy a pracovat v týmu. Aktivity jsou uzpůsobené pro skupiny od 2 do cca 20 dětí. V případě většího počtu dětí je zapojeno více lektorů, kteří jednotlivé skupiny vedou. V současné chvíli navštěvuje kroužky Bricks 4 Kidz® po celé ČR na 1 500 dětí. Největší počet dětí zapojených během najednou koordinovaného programu v ČR byl 150.

V případě, kdy budete chtít využít celého programu, mohou si děti přinést svůj vlastní oběd, který jim v Creativity Centru lektoři ohřejí v mikrovlnce. Nebo je možnost, nechat oběd dovézt z ověřené restaurace. Samozřejmostí jsou zvýšená hygienická opatření.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: