11. května 2021
Kategorie: PR Tipy

Udržitelné, praktické a stylové. Vyzkoušejte doplňky do domácnosti z korku

Korek si mezi zastánci udržitelného životního stylu získal nejprve oblibu jako alternativa kůže pro výrobu módních doplňků. Že může krásně vypadat a prakticky sloužit i jako doplněk bytový, se rozhodla dokázat německá značka UlStO, jejíž výrobky najdete v pražském EtikButiku a na eshopu EtikButik.cz.

Korek je kůra dubu korkového, který roste především ve Středomoří. Více než polovina světové produkce pochází z Portugalska. Výhodou je, že pro získání korku se strom nemusí pokácet – stačí seříznout kůru a dub roste dál. Jde tedy o velmi udržitelný a obnovitelný materiál, který se navíc snadno recykluje. V domácnosti oceníte i jeho další kvality. Je lehoučký, přirozeně voděodolný a snadno se udržuje.

Německá značka UlStO vyrábí bytové doplňky ze 100% korku, u některých výrobků pak korek doplňuje jinými udržitelnými materiály. Například vázy mají skleněný komponent, pro výrobu podtácků pro změnu kombinuje korek s  odpadem, který vzniká při výrobě podrážek bot.

Dekorační váza z korku a skla „YVA koule“, na EtikButik.cz: 1 350 Kč

Korek přirozeně odpuzuje vodu a nečistoty, je proto velmi praktickým materiálem do domácnosti. Můžete jej jednoduše vyčistit vodou, měkkou houbou a kuchyňským prostředkem. Skleněnou část vázy je možné umýt v myčce.

Servírovací mísa z korku „BENTE“, rozměry: 28 x 8 cm, na EtikButik.cz: 1 350 Kč

V pražském EtikButiku na Rašínové nábřeží 54 najdete etickou módu pro ženy, muže i děti, veganskou obuv a doplňky, přírodní kosmetiku a také zerowaste potřeby pro domácnost. Otevřeno je pondělí – pátek od 12 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 15.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: