ZOO Plzeň a další místa, která byste neměli minout
Zoologické zahrady v České republice patří nepochybně k těm nejkrásnějším. Nejznámější a největší pražská ZOO je rozhodně zajímavá, a pokud se dostanete do hlavního města, stojí za návštěvu. Rozhodně však není jedinou, která u nás stojí za pozornost. Které další ZOO byste neměli minout?
ZOO Plzeň
Pokud se dostanete na západ Čech, najdete zde druhou nejstarší ZOO v České republice. Jedná se o ZOO Plzeň, která v roce 2022 oslavila své 95. narozeniny.
Jako většina ostatních našich ZOO i ta plzeňská začínala jako maličké útočiště pro sovy, čápy, rybky a další podobná menší zvířátka. Tento předchůdce dnešní ZOO však zanikl už na úplném počátku 20. století.
Její nástupce se začal rýsovat o 23 let později a celá historie tohoto místa rozhodně stojí za pozornost. Přečíst si o ní můžete v tomto průvodci.
Dnes je plzeňská ZOO pátou nejnavštěvovanější v ČR a není divu. Sídlí zde nejvíce druhů zvířat a samozřejmě nechybí ani malebná botanická zahrada či tropická akva-tera.
Návštěva vám zabere několik hodin a za vstup zaplatíte 140 až 190 korun.
ZOO Jihlava
K velmi zajímavým místům patří také ZOO Jihlava, kde se můžete například pomazlit s lenochodem. Zoologická zahrada v Jihlavě původně vznikla jako útočiště pro cirkusová zvířata, která už se nehodila pro práci. Dnes se zde nachází 250 různých druhů zvířat v úchvatných vnitřních i vnějších výbězích.
I jihlavská ZOO nabízí mnoho hodin pobavení a poučení. Projít si můžete 16 expozic a najdete tu vše od plazů po oblíbené kočkovité šelmy. Nechybí ani žirafy, medvědi či vlci.
Nejzajímavější jsou však nepochybně drápkaté opice, které se dokonce dostaly do loga této zoologické zahrady.
Vstupné se pohybuje v rozmezí 100 až 150 korun a otevřeno má stejně jako plzeňská ZOO 365 dní v roce.
Safari park Dvůr Králové
O Safari parku ve Dvoře Králové jste určitě slyšeli, pokud už jste ho dokonce nenavštívili. Tato zoologická letos slaví 75. výročí a za tu dobu už vrátila přes 100 zvířat do africké přírody.
Safari park Dvůr Králové za svou proslulost vděčí především známému přírodovědci Josefu Vágnerovi, který na expedicích v letech 1967–1975 objevil přes 3000 zvířat, která potřebovala ochranu před lovci, a přesunul je do této české zahrady, která jim už tenkrát poskytovala špičkovou péči a výběhy co nejvíce respektující jejich původní prostředí.
Veřejnosti se tento park otevřel v roce 1989.
Za plné vstupné v sezóně zaplatíte 240 korun a rozhodně se jedná o místo, které byste neměli při svých cestách po ČR minout.