29. listopadu 2021
Kategorie: PR Tipy

Drahá rekonstrukce koupelny? Nový kabát lze pořídit za zlomek ceny pomocí doplňků!

Ceny prací i materiálů letí nahoru, navíc sehnat kvalitního obkladače nebo instalatéra se rovná výhře ve Sportce. Nezbývá než se vrhnout do koupelny a dát jí nový vzhled svépomocí. Na začátku je samozřejmě nutný důkladný úklid, vyhození všech nepotřebností, a až poté nastane čas na dekoraci. Jakým způsobem dát koupelně dokonalý look, že budou i kamarádky závidět? Budete se divit, stačí poměrně málo a koupelna bude jako nová!

Čistota je klíčem k úspěchu

Je to sice neustále omílaná fráze, ale čistota je prostě základ. Před samotnou renovací koupelny proto vezměte jedlou sodu, citron a ocet a pusťte se do očisty dlažby a obkladů. Pro vyčištění zašedlých spár použijte doma vyrobenou pastu z jedlé sody a octa v poměru 1:1, kterou můžete nanést do spár, rohů a plesnivých míst pomocí starého zubního kartáčku.

Vodní rez z vany nebo jiných povrchů pak vezměte peroxidem vodíku, který naše babičky míchaly s tatarskou omáčkou, vzniklá pasta totiž dokáže dokonale vyčistit kovové držáky na mýdlo i keramické povrchy od oranžových nánosů.

Nové doplňky rozzáří prostor

Věčně ležící ručník na skříňce nebo umyvadle? Mýdlo položené na umyvadle? Sprchová hadice, ze které vylézají kousky spirály nebo plastu? Právě na tato viditelná místa se zaměřte a vyberte si stylové koupelnové doplňky, které budou plnit nejen praktickou funkci, ale dodají koupelně patřičný lesk. Držáky na ručníky mohou mít různé designové tvary a jsou na výběr v černé, zlaté nebo chromové barvě, které lze zajímavě zkombinovat s ostatním koupelnovým textilem nebo s předložkou před vanou či sprchovým koutem.

Vůně pomocí domácích osvěžovačů

Držáky na ručníky mohou ladit i s ostatními doplňky, jako jsou zásobníky na mýdlo a toaletní papír, držadlo na kartáčky na zuby nebo sety s WC kartáčem. Zapomenout by se nemělo ani na vůni, která se snoubí s čistotou. Není třeba kupovat drahé osvěžovače, ale lze si vyrobit snadno své s pomocí uzavíratelné lahvičky a jedlé sody. Do víčka stačí udělat dírky, posypat dno jedlou sodou a zakapat oblíbeným esenciálním olejem. Doma vyrobený osvěžovač bude vonět v koupelně po dlouhé dny.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: