24. ledna 2022
Kategorie: PR Tipy

5 tipů na dárky, které u dětí vždy zabodují

Sháníte narozeninový dárek pro děti? Nerozlišujme nyní, zda jde o dárek pro chlapečka, či pro holčičku. Žijeme ve společnosti, která dbá na rovnost pohlaví, takže i kluci mohou vozit kočárek a holčičky si mohou hrát s autíčky.

Sázkou na jistotu jsou již mnoho let osvědčené hračky jako třeba dráhy Hot Wheels nebo figurky dinosaurů.

1) Autíčka a autodráhy Hot Wheels

Autíčka Hot Wheels zná každý nehledě na věk od těch nejmenších dětí až po dospěláky, kteří si s nimi za svých dětských let také hrávali. S angličáky Hot Wheels si děti užijí neskutečnou zábavu, a to zejména tehdy, když k nim mají garážové stání či autodráhu. Chce to prostě celou sadu.

Hot Wheels ví, čím u dětí zabodovat. Přichází se spoustou vychytávek a zajímavostí, jako jsou například oblíbená autíčka Color Reveal měnící barvu po kontaktu s vodou. K těm je samozřejmě ideální mít autodráhu s dopadem do vody.

2) Kuličkové dráhy magnetické či plastové

Pustit autíčko po autodráze a sledovat, zda ji projede až do konce, případně dokonce měřit čas a závodit je obrovská zábava. Podobně však lze závodit a experimentovat i s kuličkami. Místo klasických autodráh pro angličáky lze dětem pořídit tzv. kuličkové dráhy. Jedná se o stavebnice, z nichž si postavíte dráhu podle svých vlastních představ, a pak pouštíte kuličky a sledujete, zda si s dráhou poradí.

Například Mac Toys vyrábí tzv. první kuličkové dráhy, tedy dráhy vhodné pro menší děti již od 12 měsíců. Tyto dráhy jsou vyrobené z plastu a v kuličkách jsou korálky vydávající zvuky. Větší děti si vyhrají naopak se stavebnicí Gravitrax. Tady už jde o fyzikální zákony, děti musí naplánovat, vyzkoušet a sestavit kuličkové dráhy. Vyhrají si i samostatně, protože součástí balení jsou kartičky s úkoly.

3) Česací hlava pro česání a líčení

Když jde o parádění se, není nic lepšího než mít plastovou modelku. Každopádně je vhodnější, když děti zkouší různé módní kreace, make-up a účesy raději na panence, respektive na česací hlavě.

Česací hlavy vyrábí řada výrobců. Důležité je sáhnout po takové, která je dodávána spolu s doplňky a ideálně umožňuje také nanášení make-upu.

4) Stavebnice libovolného druhu

Podporují kreativitu a technické myšlení, navíc si s nimi děti vyhrají i samostatně. Po jaké sáhnete, je pouze na vás. Drahé, ale kvalitní je Lego. Pro budoucí technické talenty je skvělou volbou starý dobrý Merkur. Velmi oblíbené jsou v posledních letech magnetické stavebnice a sázkou na jistotu jsou ty dřevěné. S přírodním materiálem neuděláte nikdy chybu.

5) Společenská hra

Společenské hry jsou výborným dárkem, který zabaví celou rodinu. Právě tohle ale může být rovněž nevýhoda. Máte-li dvě děti, zkuste se zaměřit na hry, jež lze hrát už ve dvou hráčích, ať se děti dokážou zabavit samy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: