28. února 2020
Kategorie: Rodina

Fitness nápady pro celou rodinu

Cvičení prospívá celé rodině. Když se snažíte dosáhnout svých vlastních kondičních cílů, dáte svým dětem vynikající příklad, jak se zavázat k vlastní fyzické aktivitě. Buďte kreativní a hledejte způsoby, jak být aktivní společně, od hraní s hračkou s batoletem po horolezectví se svým teenagerem.

Aktivity pro předškoláky

Využijte skutečnosti, že vaše dítě rádo vše objevuje.

 • Prozkoumejte hřiště, kde můžete běhat s vaším dítětem. Pamatujte, že si můžete zahrát i na vybavení hřiště! Pokud se vaše dítě chce houpat, využijte toho času, abyste se dostali do několika dřepů a výpadů. Pokud má hřiště prolézačky, vyzkoušejte některé kliky nebo přitahování.
 • Hrajte aktivní hry, jako je fotbal, florbal aj.
 • Vytvořte si vlastní rodinnou hru, která zahrnuje jedinečnou kombinaci skákání, běhání, dřepování a plazení. Získáte srdeční frekvenci a začleníte cvičení s odolností vůči tělesné hmotnosti. Vytvořte vlastní „opičí dráhy“.
 • Zahrajte si na na lov a závoďte se svým dítětem, abyste dokončili úkoly.

Aktivity pro děti školního věku

Prozkoumejte svět se svým dítětem. Zapojte se do věcí, které baví.

 • Vydejte se na procházku nebo do přírody. Nejenže budete všichni skvěle „vyvětraní“, ale bez jakékoli elektroniky bude vaše dítě rádo mluvit s vámi.
 • Investujte do kol a prozkoumejte své město nebo nové trasy. Jezděte na kole nebo choďte na oběd nebo večeři s rodinou.
 • Tanec. Prostě to udělejte – uvolněte se svým dětem, bavte se a získejte nějakou skvělou aerobní aktivitu. Svěřte výběr hudby svým dětem (nebo pusťte staré pecky, kterým se budou smát) a rozhýbejte se.
 • Plavání. Když jdete do bazénu se svými dětmi, bavte se. Běh na mělkém konci a plavání v bazénu jsou skvělé způsoby, jak kombinovat aerobní aktivitu s rodinnou zábavou.
 • Zapojte se do sportu, který si vaše děti mohou užít, jako je tenis, basketbal nebo fotbal.
 • Naplánujte si dovolenou v destinacích, které podporují outdoorové aktivity. Najděte místo pro dovolenou, kde můžete lyžovat, pěší túru, surfovat nebo lézt po skalách.

Ať jste kdekoli, hledejte příležitosti, jak přidat do svého rodinného života více fyzické aktivity. Užijete si spolu čas a připravíte své děti na zdravé návyky do budoucna.

Experimenty

Vyzkoušejte tyto návrhy a vytvořte zábavné rodinné fitness aktivity:

 1. Posaďte se se svými dětmi a vytvořte plán rodinné aktivity.
 2. Vydejte se ven tento týden dvakrát na cvičení.
 3. Vyzkoušejte rodinné cvičení jógy.
Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: