25. března 2018
Kategorie: PR Tipy

Jak lépe a pohodlněji vidět? Nebojte se kontaktních čoček!

Nošení kontaktních čoček je pořád ještě obestřeno celou řadou polopravd a mýtů. Prý se kvůli nim zhoršuje zrak, je potřeba s nimi manipulovat v nejnevhodnější čas na nejnevhodnějších místech, nehodí se do zakouřeného a zaprášeného prostředí, vyžadují nošení speciálního nádobíčka, občas vypadávají z oka…

Pojďme se podívat na zoubek těmto výtkám. Vždyť na internetu pořídíme levné kontaktní čočky, které vyjasní náš pohled na svět za zlomek ceny chirurgického zákroku.

Kontaktní čočky se používají desítky let po celém světě. Nemohou způsobit zhoršení zraku, to vzniká časem kvůli přirozenému opotřebení oka, tedy tzv. věkové degeneraci oka.

Kouř a prach vadí i lidem bez kontaktních čoček. S čočkami je to o to složitější, že se na nich v prašném prostředí mikroskopické částečky prachu usazují. Ty lze částečně odstranit mrkáním, zbytek se řeší lubrikačními kapkami. Rovněž lze těmto problémům předejít výběrem vhodných čoček s nadprůměrnou propustností pro kyslík a vysokým obsahem vody, např. Acuvue Advance.

Jako nošení brýlí i používání čoček se neobejde bez určitých pomůcek, jako jsou lubrikační kapičky či pouzdro. Rezervní čočky nosit nemusíte, nádobíčko také ne, ale při mimořádných situacích je dobré je mít u sebe, nic vás pak nezaskočí.

Když máte čočky správně nasazeny, tak by samovolně vypadnout neměly. Vyplavit z oka se dají, takže při styku s vodou se dodržují určitá pravidla.

Technologie v posledních letech výrazně pokročila. Existují kontaktní čočky, o které se téměř nemusíte starat. Můžete je mít až 30 dní v kuse v očích. Vše je ovšem nejprve potřeba probrat s odborníkem (nejlépe s Vaším očním lékařem či kontaktologem).

Než se k němu vydáte, zabrouzdejte třeba na web Vašečočky.cz. Kromě široké nabídky levných kontaktních čoček zde naleznete také příslušenství k čočkám a další pomůcky pro bezproblémové a příjemné používání kontaktních čoček. Máte-li jakoukoli otázku ohledně nošení kontaktních čoček, neváhejte navštívit odbornou poradnu na webu, kde vám vždy rádi a ochotně poradí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky: