23. září 2022
Kategorie: PR Tipy

Jak se vymanit z monotónnosti kancelářské stylizace?

Ještě před několika lety byly kancelářské stylizace neodmyslitelně spojeny s muži v tmavém obleku a sladěné kravatě a ženami v nevýrazných kostýmech. Dnes se přístup ke kancelářské módě mění a my si rozhodně můžeme dovolit více. Většinu stylizací do kanceláře lze snadno zpestřit zajímavými doplňky!

Ďábel se skrývá v detailech

Toto rčení lze chápat zcela obecně, neboť je známo, že ve většině stylizací záleží především na detailech. Pokud však jde o kancelářské stylizace, nejde jen o to, aby zapadly mezi ostatní, ale také o to, aby celkový vzhled byl zajímavý.

Zatímco nošení krvavě červených šatů do kanceláře pravděpodobně nebude vítáno a může působit rušivě (a s některými doplňky dokonce kýčovitě!), červené náušnice nebo rtěnka se zdají být dokonalými doplňky, které oživí jakoukoli stylizaci. Níže jsou uvedeny příklady, jak můžete své kancelářské stylizace ozvláštnit!

Kancelářské stylizace s poutavými detaily

Vytvořit kancelářské stylizace se zajímavým charakterem je poměrně jednoduchý úkol, pokud budete mít na paměti několik zásadních detailů. Především by měla být celá stylizace poměrně decentní a přizpůsobená požadavkům společnosti, pokud nějaké jsou, v tzv. dress code.

Chcete-li svou stylizaci zpestřit, zvolte zajímavé doplňky. Klasické, černé elegantní dámské kalhoty tak můžeme sladit s jednoduchou bílou košilí. Tento teoreticky jednoduchý komplet získá zcela nový charakter, pokud si k němu vezmete červený pásek a náušnice v podobném odstínu!

Elegantní malá černá může získat zcela nový charakter ve spojení se žlutou kabelkou a botami na podpatku nebo zajímavým sakem v pastelových barvách.

Způsob, jak zpestřit halenku? Můžeme se například rozhodnout pro dlouhý náhrdelník s kamenem intenzivní barvy nebo zvolit intenzivní tyrkysový pásek a boty v podobném odstínu.

Nezáleží jen na oblečení!

I když jsou výše uvedené stylizace jistě poutavé, je třeba si uvědomit, že nejsou jediným řešením, jak zpestřit kancelářské stylizace.

Kromě toho můžeme zvolit i zajímavý, neobvyklý účes (např. složitý cop nebo drdol) nebo líčení. V druhém případě je však důležité zachovat zdrženlivost: zatímco trochu větší důraz na oči nebo trochu silnější linka na víčku stále zapadají do kánonu kancelářských stylizací, třpytivé doplňky nebo neonové barvy nejsou vhodným řešením. Dobrou volbou je však zvolit intenzivní červenou rtěnku, která dodá neobvyklý nádech mnoha stylizacím. Nehty nalakované v této intenzivní, ženské barvě se skvěle hodí i do kanceláře.

Kancelářské stylizace nemusí být neelegantní, aby byly zajímavé, a naopak: tlumený kancelářský styl nemusí být vůbec nudný. Stačí se řídit našimi radami a vytvořit na jejich základě poutavé a zároveň stylové kombinace.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: