10. prosince 2022
Kategorie: PR Tipy

Jaké jsou nejlepší hračky pod vánoční stromek pro nejmenší?

Vánoce bývají pro dospělé svátkem o rodině a setkáních, po děti pak chvílí, kdy se nadělují dárečky. A ty milují. Vše je pro ně nové a neokoukané. Je to však i trochu nebezpečné. Dětem má smysl vybírat správné hračky bez ohledu na to, že budou více jásat nad kýčovitě barevným plastem než nad kostkami bez barev. Jaké hračky tedy dětem vybírat?

Dřevo, plast, textil, kov – žádný materiál není na hračkách zapovězen. Co zapovězeno naopak je, jsou hračky pro děti nebezpečné. Ať již z důvodu nevhodnosti pro daný věk dítěte, nebo proto, že jsou nekvalitní, necertifikované, či třeba obsahují nebezpečné látky. Zejména u hraček pro nejmenší, tedy u dětí od narození zhruba do konce předškolního věku, to musíme dobře hlídat.

Často vybereme kvalitní hračky a jsme zklamaní, že děti nezaujmou tak, jak jsme si představovali. Ale hračka není pro dítě vždy líbivou na první pohled. Často je na nás, dospělých, plamínek vášně zažehnout, s dítětem si hrát, ukázat mu možnosti hračky. Prvotní nadšení z kýčovitě se vnucujících hraček rychle opadne a dítě si cestu k chytré a kreativní hračce s naší pomocí určitě najde.

Hračky pod vánoční stromek pro prťata

Jak vybrat hračky pro nejmenší? Tady rozhodně sahejte pouze po kvalitních a bezpečných hračkách. Novorozenci a děti do třech let umí nebezpečné hračky vážně ohrozit na životě. Pro novorozence se hodí různé kontrastní hračky, černobílé, či s přidanou červenou barvou. Krásné a užitečné hračky budou kousátka, chrastítka, hrací chodítka i hrací deky. Úžasný je kolotoč nad postýlku. Zajímavé je pořídit hračky do vany. S dítětem si pak koupání ještě více užijete.

Krása dřevěných hraček

Od dvou až třech let budou pro děti úžasné zejména dřevěné hračky. Pod stromečkem mohou najít dřevěné hudební nástroje, samozřejmě různé dřevěné stavebnice v podobě kostek, hračky podporující motoriku i dřevěné hračky, které umí napodobovat různé profese i běžné činnosti rodičů v domácnosti. Děti okouzlí dřevěné nářadí, kuchyňka, lékařský kufřík s dřevěnou výbavou i dřevěný domeček pro panenky. Dítěti se hodí též plyšový kamarád. Důležité je to však s množstvím plyšáků nepřehánět, což je dnes, v době jejich dostupnosti, problém. Říkají si o ně děti, a každý dospělý, který chce dítě obdarovat, obvykle přinese právě plyšáka. Zastavit tento nával plyšáků je nemožné.

Nezapomeňte na sportovní hračky

Dítě se musí především hýbat. Motivací k tomu bývají sportovní hračky. Nemyslím tím pouze míče, ale především odrážedla, tříkolky a kola. Pořídit lze též různá šlapací vozítka. Samozřejmě které dítě by nefascinovala elektrická autíčka, čtyřkolky, motorky nebo traktory. Pod stromečkem bývají tyto dárky těmi, na které se nezapomíná.

Od tří let preferujte vzdělávací hračky a kreativní potřeby

Předškoláka nemáte doma až od 5 let. Dítě se na nástup svého dlouhého školního období připravuje už od třech let. Chytré hračky seznámí děti s abecedou a s čísly. Nesnažte se předhánět s jinými rodiči a učit dítě číst, psát a počítat. Na to je tady škola. Nechcete přece, aby se ve škole nudilo. Dejte však dítěti pod stromeček vhodné hračky, které jej na tyto aktivity postupně připraví. Interaktivní digitální kreslicí tabule, omalovánky, dětské magnetky s abecedou a s čísly, a samozřejmě pastelky, fixy, vodovky a štětce. Dítěti pořiďte třeba výtvarnou sadu s příslušenstvím v kufříku. Všechny barvičky tak budou vždy uklizené a dítě s nimi navíc snadno vyrazí na zahradu i k babičce.

Tento věk je tím správným, kdy najít dítěti oblíbeného plyšáka. Zkuste zajímavé plyšové hračky s přidanou hodnotou: interaktivní ev. s projektorem. Věnovat můžete panenku, nebo panenky i s hracím domečkem pro panenky. Pro společnou hru se sourozenci a s rodiči se hodí například stolní fotbálek. Výbornými dárky mohou být nádobí a potraviny do dětské kuchyňky. Krásné hračky pod vánoční stromek pro děti nabízí e-shop Ministerstvohracek.cz.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: