23. března 2022
Kategorie: PR Tipy

Které jednorázové obaly lze recyklovat?

Recyklace a myšlenka třídění odpadu natrvalo vstoupila do povědomí mnoha lidí po celém světě. Recyklace je nutná v zájmu životního prostředí, protože některé vyhozené odpadky na něj mají extrémně negativní dopad. Navíc zabraňuje přetékání skládek. Není pochyb o tom, že recyklace je pro naši planetu velmi důležitá, ale děláme to vždy správně? Doporučujeme vám přečíst si náš článek, ve kterém vysvětlujeme, které jednorázové obaly jsou recyklovatelné.

Které obaly lze recyklovat?

Papírové obaly jsou zdaleka nejoblíbenější a velmi používané téměř v každém odvětví. Ve prospěch papírových obalů včetně papírových sáčků bezesporu hovoří ekologický aspekt papíru. Papírové obaly lze recyklovat. Jednorázové nádobí z papíru má i mnoho dalších výhod: je šikovné, lehké, odolné, snadno se přepravuje, je těsné a ekologické. Argumentem v jejich prospěch je i nízká cena. Papír, ze kterého se vyrábí mimo jiné nádoby a kelímky na nápoje, nádoby na saláty a těstoviny, jednorázové obaly na rychlé občerstvení, brčka na nápoje. Papírové nádobí, očištěné od zbytků jídla, lze vyhodit do modrého kontejneru, který lze recyklovat do mnoha předmětů každodenní potřeby.

Plastové obaly

Dnes si stále více uvědomujeme, jak mají plastové obaly škodlivý vliv na naši planetu. Především proto, že se dlouho rozkládají. Nebýt recyklace, žili bychom na jedné obrovské plastové planetě. Naštěstí se dají zpracovat i plastové obaly – je to však podmíněno jejich vhodnou segregací. Recyklace plastových obalů spočívá v jejich zpracování tak, že ve výsledku získáme recyklát, tedy plastové granule, ze kterých lze vyrábět nové obaly. Recyklát musí splňovat přísné normy chemického složení, aby do potravin a do našeho těla nepronikaly žádné škodlivé látky. Pokud kelímky a další obaly z plastu použijeme rozumně, jsou dobré řešení. Mezi nejoblíbenější plastové nádobí, které lze recyklovat, patří mj plastové kelímky, plastové příbory a polypropylenové nádoby na polévku (PP).

Nakupujte obalové zásoby snadno s All In Packaging

Chcete šetřit přírodu? Pak nakupujte obalové zásoby snadno s All Packing, kde nakoupíte ekologické obaly pro nejrůznější sortiment. Vyberte si snadno přes internet z tisíce produktů na jednom místě. V nabídce najdete komplexní obalová řešení pro gastronomii, drogerii, kosmetiku a další. V portfoliu si můžete vybírat obaly jako láhve, kelímky, rozprašovače, tuby, kartonové krabice a různé jiné. Můžete si také nechat vytvořit jedinečný design. Vaše nápady na balení produktů vám pomohou realizovat.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: