17. června 2022
Kategorie: PR Tipy

Moderní umělý vánoční stromeček vypadá dost k světu

Vánoce mají celou řadu symbolů. Mezi ty nejzapamatovatelnější bezpochyby patří i vánoční stromeček. Ten může být sice i přírodní, nicméně chybu neuděláte ani v případě, když si pořídíte umělohmotný typ. Právě naopak, tyto modely jsou v mnoha ohledech lepší.

Od přírodních stromků jsou k nerozeznání

Spousta lidí preferuje živé stromky před umělými. Tím nejčastějším důvodem je obvykle vzhled. Je pravda, že původní umělohmotné stromky nevypadaly příliš k světu a skoro vůbec se nepodobaly svému reálnému předobrazu. Tehdy bylo logické sáhnout po přírodním exempláři, jelikož ten rozdíl byl skutečně obrovský.

Doba se ovšem změnila a dnešní syntetické vánoční stromky jsou často mnohem hezčí než originály. Navíc je možné si je pořídit hned v mnoha verzích. Ty se od sebe mohou lišit nejen svými rozměry, ale třeba i hustotou větviček, případně barvou. Stále více poptávané jsou kupříkladu stromečky s bílou pokrývkou imitující sníh.

Nepouštějí jehličí

Nejen vizuální vlastnosti však mluví více pro umělý stromeček. Existují i další argumenty pro jeho koupi. Mezi ně patří i stabilita. Každý vánoční stromeček z umělé hmoty totiž disponuje vlastním stojanem. Ukotvit někdy v obýváku malou opravdovou borovici či smrček dá skutečně hodně práce.

Z umělých verzí stromečků rovněž nepadá jehličí. Zdá se to jako maličkost, alespoň pro člověka, který nikdy doma pravý stromek neměl, avšak jedná se o velký problém. Než skončí svátky, často zbyde ze stromku jen holý pahýl.

Finančně se vyplatí

Kvalitní umělé stromky se neprodávají za pár korun. Na druhou stranu jsou mnohdy stále daleko levnější než živé exponáty. Plusem navíc je, že umělé verze je možné použít ne jednou, ale třeba desetkrát, zatímco stromek z lesní školky je pouze jednorázovou záležitostí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: