29. dubna 2019
Kategorie: PR Tipy

Poznejte nejsilnější magnety pro lovce pokladů na magnet fishing

Při magnet fishingu hledači pokladů vytahují z potoků, řek a jezer ztracené kovové předměty. Jak silné magnety existují? Zjistěte, které nejsilnější magnety pro lovce pokladů se dají pořídit a co vše s nimi můžete z vodních hlubin vytáhnout.

Co je magnet fishing?

Magnet fishing nebo magnetický lov je činnost i zábava, kdy pomocí silných neodymových magnetů vytahujete z vodních hlubin zapadlé a ztracené předměty. Předměty jsou ze železa, oceli nebo jiných feromagnetických materiálů, aby se k magnetu přichytily.

Jak silné magnety pro magnetický lov existují?

Lovci pokladů používají magnety ze slitiny NdFeB – neodymu, železa a boru. Jsou to v současnosti nejsilnější běžně dostupné magnety.

Magnety pro lov pokladů jsou jednostranné a oboustranné. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jednostranné magnety mají magnetickou plochu na jedné straně a jsou levnější.

Oboustranné magnety jsou sice dražší, ale mají dvě magnetické plochy a oko pro navázání lana nahoře i na boku. Po dně rybníka, řeky, jezera je můžete táhnout celou magnetickou plochou a máte tak větší šanci k nalezení pokladu.

Magnetická síla magnetů pro lovce pokladů se pohybuje od 135 kg do 2 × 500 kg.

Které nejsilnější magnety se dají pořídit a co se s nimi dá vytáhnout?

Extra silný 97mm oboustranný magnet pro lovce pokladů F500 je zatím nejsilnějším běžně dostupným neodymem pro magnet fishing. Váží 2,4 kg a má magnetickou sílu 2 × 500 kg.

S malými magnety vytáhnete z vody jen pár starých hřebíků, ale pomocí silných neodymových magnetů se vám může podařit vytáhnout i větší předměty, například starý trezor, motocykl a možná i utopený skútr.

K magnetu F500 je vhodné použít tažné lano pro magnet fishing se zvýšenou pevností.

Dalším neodymovým silákem je neodymový magnet pro lovce pokladů F300, který váží 800 g a disponuje magnetickou silou 2 × 310 kg.

Vyrazte na magnetický rybolov a užijte si zábavu!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: