30. srpna 2022
Kategorie: PR Tipy

Průvodce letní skincare rutinou: Co dělat, aby byla vaše pleť spokojená?

Půlka léta je za námi. To však neznamená, že pokud ještě nemáte svoji letní skincare rutinu, nemůžete si ji vytvořit právě teď. Poradíme vám 5 nezbytných kroků, na které myslet, aby byla vaše pleť spokojená, zdravá a bez chybičky.

Léto je pro pleť náročnou zkouškou. Vysoké teploty, sálající slunce, pot a make-up. To všechno dohromady může na vaší pleti způsobit nehezké problémy. Nezanevírejte proto na kvalitní a promyšlenou rutinu v péči o svoji pleť a pokožku. Rozhodně myslete zejména na hydrataci a ochranu pokožky před sluncem. Popřemýšlejte i o „odlehčení“ své stávající rutiny.

1. Vždy chraňte tvář přípravkem s SPF

Dermatologové se shodují, že ochrana pleti před škodlivým slunečním zářením je v pečovací rutině to nejdůležitější. A to po celý rok. Ujistěte se tak, že máte vždy po ruce krém s SPF. Zejména pak v létě, kdy mnoho času trávíte venku na slunci. Přípravek s SPF aplikujte nejen na tvář, ale i krk, hrudník, uši a ruce – využít můžete krém na ruce s SFP nebo klasický opalovací krém. Volte minimálně SPF 30, nejlépe však vyšší, jelikož pokožka na obličeji je citlivější a jemnější. Důležité je také množství krému, které aplikujete. Pomoct vám může metoda dvou prstů, při které si proužek produktu s SPF nanesete na ukazovák a prostředníček.

2. Odlehčete svoji rutinu

Odlehčení rutiny neznamená, že musíte nutně ze své 8krokové péče vyhodit polovinu produktů. Zamyslete se ale nad jejich složením. Nezapomínejte, že hutnější krémy pravděpodobně nebudou to pravé ořechové do horkého počasí. Hledejte proto produkty na bázi vody nebo s gelovou texturou. Vsaďte na přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové a nebojte se ani lehkých zvlhčovacích sprejů a mlh. Ty vás krásně osvěží i v průběhu dne a mnohé z nich mají také matující efekt, takže se navíc nebudete lesknout.

3. Používejte nekomedogenní produkty

Nekomedogenní produkty vám nebudou zbytečně ucpávat póry, které jsou už tak namáhány zvýšeným pocením v obličeji a používáním make-upu. Díky správným produktům ve své letní rutině zamezíte tvorbě pupínků a vyrážek. Pokuste se vyhýbat hloubkově hydratačním a příliš mastným produktům. Pokud víte, že je vaše pleť náchylná k tvorbě akné, zařaďte do péče o pleť kyselinu salicylovou, benzoylperoxid či niacinamid. Tyto složky jsou protizánětlivé a pomáhají v boji s akné.

4. Dbejte na čištění pleti

Už na začátku jsme zmínili, že v létě se pleť více potí, zatěžuje ji nošení make-upu i používání nesprávné kosmetiky. Opravdu velmi důležitým krokem v každé letní rutině je proto čištění obličeje. A to až k linii vlasů. Na tu se totiž často zapomíná, což následně vede k tomu, že se podél této linie a na okraji obličeji mohou tvořit vyrážky. Do boje vytáhněte zbraně v podobě čisticích pěn a gelů, které jsou lehké a jemné k pokožce. Pokud narazíte na produkt s obsahem kyseliny salicylové nebo glykolové, rozhodně ho vyzkoušejte. Tyto látky napomáhají ničení bakterií a do hloubky vyčistí póry.

5. Naučte se „no make-up“ líčení

Určitě se v létě nechcete potit pod vrstvou make-upu, korektoru, pudru a dalších produktů. Naučte se svoje letní líčení odlehčit stejně jako svoji pečovací rutinu. Pokud nedokážete žít bez klasického make-upu, zvolte ten na bázi vody, který je lehký a pleť tolik nezatíží. Skvělou volbou jsou také BB a CC krémy. Ideální je nepoužívat make-up na celou tvář, ale pouze jím zakrýt nedokonalosti, na které byste jinak použili korektor. Vaším pomocníkem číslo jedna se pak stane fixační sprej. Ten vám hezky nahradí i pudr, takže se nestane, že by se vám líčení doslova rozteklo.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: