07. července 2021
Kategorie: Zdraví

Smích je nejlepším lékem. Jaké příznivé účinky má na váš organismus?

Jakmile se smějeme, okamžitě se začneme cítit jinak a zvláštním způsobem, jak se naše tvář a svaly začnou stahovat, je to jako něco, co v naší mysli sklouzne. To vše jsou známky toho, že tělo začíná dostávat přínosy pro zdraví – ještě víc, než si možná uvědomujete.

Začnete spalovat více kalorií

Nemůžete očekávat, že když se svému hamburgeru budete smát, nepřiberete po něm. Každá aktivita a kalorie se počítají a smích vám pomůže zhubnout, možná vám dokonce pomůže dosáhnout cíle rychleji, ale zázraky neumí.

Smích aktivuje mnoho různých orgánů. Jedním z těchto orgánů jsou vaše svaly – začnou se uvolňovat. Navíc, když se smějete, svaly na břiše se začínají rozpínat a stahovat, což je velmi podobné tomu, když cvičíte, a poté vás začne bolet žaludek.

Získáte okamžitou úlevu od stresu

Smích vám okamžitě uvolní stres. Během toho se také zvýší vaše srdeční frekvence a poté se sníží. Výsledek … budete se cítit uvolněně a vaše úrovně stresu budou nižší. Smích uvolňuje chemikálie pro dobrý pocit, které jsou zodpovědné za naši dobrou náladu. To znamená, že po dobrém smíchu se budete celkově cítit dobře.

Snižuje krevní tlak

Dobrý smích může pomoci vašim cévám tím, že zvyšuje průtok krve. To vás může chránit před srdečními problémy a infarkty. Výzkum navíc ukázal, že u některých lidí může smích snížit krevní tlak.

Bude se vám lépe dýchat

Víme, že kyslík je pro správné fungování našeho těla velmi důležitý. Hluboký dech nám může poskytnout dobré množství kyslíku a jedním zajímavým způsobem, jak toho dosáhnout, je smích. Když se smějeme, naše plíce se otevřou a my se můžeme déle nadechnout, abychom dodali naší krvi potřebný kyslík.

Snáze se vyrovnáte s bolestí

Pokud máte bolesti nebo se cítíte nepříjemně, zkuste to zasmát. Smích uvolňuje přirozené léky proti bolesti v těle a my se potom můžeme cítit mnohem lépe. Zde hraje důležitou roli chemikálie pro dobrý pocit, protože vám pomůže vyrovnat se nejen s duševní, ale i fyzickou bolestí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: