28. listopadu 2019
Kategorie: PR Tipy

Svět obdivuje dřevěné sochy vyřezané motorovou pilou

V Kanadě a dokonce i ve Velké Británii si zamilovali jednu netradiční soutěž vyřezávání soch motorovou pilou. Je to k neuvěření, ale každý rok se na toto klání přijde podívat tisíce návštěvníků.  A objevil se další rekord. Angličan Matthew Crabb vyřezal největší dřevěnou sochu Panny Marie na světě s úctyhodnou výškou devět metrů. Vyřezávání soch motorovou pilou je již velice populární i v Evropě. Mají svého umělce Slováci a Češi. U nás se této nelehké tvorbě věnuje Radim Sibera. Jeho nádherné dřevěné sochy zdobí nejeden park, zahradu a interiér.  Vdechuje dřevu nový mnohem krásnější život.  A vy můžete toho být součástí.

Dřevěné sochy od Radima Sibery mají duši

Šikovnost a zájmy se dědí, stejně tak to je i u řezbáře Sibery, jež vztah ke dřevu získal po svých předcích. S jeho unikátními výtvory jste se mohli před léty seznámit v televizním pořadu Vychytávky Ládi Hrušky na Primě.  Znají řezbáře Lucie Bílá, Pavel Šporcl, Monika Absolonová, Petr Kolář, Michal David a také Tomáš Klus. Jak je to možné? Mistra Siberu požádala paní Anna Strnadová, předsedkyně správní rady o.p.s. Život dětem, aby vytvořil dřevěné slony. Roztomilé slony si české celebrity dotvořili ke své podobě, a poté vydražili na Aukru. Výtěžek z dražby šel na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů.

Fantazie je nekonečná! Je tady prostor i pro vás

Líbí se vám dřevěné sochy řezbáře Sibery? Máte jedinečnou příležitost si vybrat z autorských prací nebo přijít s hotovým návrhem či představou, kterou zkušený truhlář s vámi doladí do konečné podoby. Na ceně každé dřevořezby je možné se dohodnout tak, aby byla oboustranně akceptovatelná. Konec trápení s výzdobou zahrady. A pokud sháníte originální dárek – navštivte mistra v Nekoři nedaleko Orlických hor.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: