11. září 2020
Kategorie: PR Tipy

TZ: Za vínem na Stezku korunami stromů v Krkonoších

Máte rádi kvalitní víno a rádi byste ochutnali vína od českých, ale i zahraničních vinařů, a ještě si při tom užili krásy Krkonošského národního parku? Pak byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Vinné Stezky, která se bude konat 19. září na Stezce korunami stromů v Krkonoších.

Krkonošská Stezka korunami stromů vám v jeden speciální zářijový den nabídne nejen procházku od kořenů až ke korunám stromů. 19. září budete moci prozkoumávat krásné lesy, které se nacházejí v blízkosti Krkonošského národního parku, zdejší rostliny a živočichy, ale také chutě našich a zahraničních vín. Právě v sobotu 19. září se Stezka korunami stromů Krkonoše promění na Vinnou Stezku. Na trase o délce více jak 1500m vás čekají četná překvapení, poučení, a právě ochutnávka domácích vín i vín z Německa, Rakouska, Slovinska a Slovenska, tedy ochutnávka zahraničních vín od partnerských Stezek korunami stromů.

A jaká vína vás čekají? Těšit se můžete na slovinská odrůdová vína jako je Fina Peina, Chardonnay, Sivi Pinot či Rumeni Muškat. Německo, které je jednou z tradičních vinařských zemí, nabídne svěží až pikantní, krásně pitelná vína. Za zmínku stojí určitě Klumpp Spätburgunder Qualitätswein trocken. Z Rakouska, kde díky studeným zimám a teplým létům vznikají velmi různorodá vína – živá, lehká, ale i monumentální, bohatá, se můžete těšit například na Dürnberg Riesling Falkenstein nebo Johan Topf Grüner Veltiner Strassertal. Nebudou chybět ani česká a slovenská vína. Na Stezku korunami stromů Krkonoše zavítají nová vinařství, která navazují na rodinné tradice, avšak jsou vedena moderně a s ohledem na trh a kvalitu.

Degustační skleničky a jednotlivé vzorky budou k zakoupení přímo na Stezce. Vinná Stezka bude probíhat od 14 do 17 hodin.

Více informací najdete na www.stezkakrkonose.cz

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: