06. září 2018
Kategorie: PR Tipy

Co musíte udělat, pokud chcete začít sportovat?

Každý z nás by se měl věnovat minimálně jednomu sportu. Aniž bychom se hýbali, prostě a jednoduše nemůžeme být spokojeni. Bez sportu tělo chátrá a je náchylnější k mnoha méně či více závažným chorobám. Pokud ještě ten svůj „top“ sport nemáte, poradíme vám, jak na to.

Zvážení aktuálního zdravotního stavu

Abyste mohli začít sportovat, musíte dobře znát svůj zdravotní stav. Tělu, které není zvyklé na pohyb, by mohla změna i ublížit. Zajděte tedy nejdříve k vašemu lékaři a nechte se vyšetřit.

Výběr vhodného sportu

Existuje snad nespočet možností, proto je třeba vybírat sport s rozvahou. Sami si rozmyslete, co vás skutečně baví. Můžete sportovat sami – například běhat, chodit na dlouhé procházky apod. či se vrhnout na kolektivní sporty. Pro počáteční zvýšení kondice je skvělé posilování. Při něm tělo posílí a bude připraveno na další zátěž. Se zajímavou nabídkou pro začátečníky přichází například posilovna Praha 10, která nabízí služby osobních trenérů. Rozhodně se nebojte sporty střídat. I když se vám nějaká aktivita líbí, můžete zjistit, že to není úplně to „pravé ořechové“ a naopak objevit úplně nový sport, který vás zcela pohltí.

Stanovte si cíle

Vždy byste měli vědět, čeho chcete dosáhnout. Stanovte si tedy osobní cíl a jděte za jeho splněním. Je nutné, aby byl cíl reálný. Nic tedy nepřehánějte a buďte soudní. Například trenéři z fitness Praha 10 doporučují rozdělit si jeden cíl na několik dílčích – například: Pokud chcete zhubnout 10 kilogramů, stanovte si první cíl jen 1 kg, poté 2 atd.

Pozor na jídelníček

Se změnou životního stylu úzce souvisí i jídelníček. Vaše snaha bude marná, pokud cvičení nepřizpůsobíte styl stravování. Několik tipů na sestavení optimálního jídelníčku při tréninku i mimo něj najdete v tomto článku.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky: