08. února 2019
Kategorie: PR Tipy

Jak a podle čeho vybrat bydlení v Praze? Klíčová je lokalita

Praha je metropolí se vším všudy. Můžete ji projít křížem krážem, a přesto nepoznáte všechny její tváře. A právě to může být problém při hledání ideálního bydlení. Klíčovým aspektem je lokalita, která má naprosto zásadní vliv na cenu. Čím lepší lokalitu vyberete, tím více si za bydlení připlatíte. Ale čím více zaplatíte za bydlení, tím lépe se budete na nové adrese cítit… Skutečně to funguje právě tímto způsobem?

Výše uvedené rozhodně neplatí pro každého. Výběr bydlení (potažmo lokality) je vždy otázkou osobních preferencí. Někdo se cítí jako ryba ve vodě jedině v bezprostřední blízkosti rušného centra, jiný dává přednost klidu. A samozřejmě hrají roli i jiná kritéria. Například dopravní dostupnost, občanská vybavenost a bezpečnost. Anebo vzdálenost od nejbližších rodinných příslušníků. Na to vše je vhodné při hledání nového domova myslet.

Vraťme se však k hodnocení lokality v obecné rovině. Dobré rezidenční lokality si dlouhodobě udržují velmi vysoké ceny, které neklesají ani v dobách ekonomické krize. Proto je ve velkém skupují investoři a v podstatě svým jednáním uměle navyšují ceny.

Měřítkem kvality lokality jste vy

Jak vypadá ideální lokalita v Praze? K nejprestižnějším patří například Vinohrady a Dejvice. Kdo si je nemůže dovolit, musí se poohlédnout po kvalitním bydlení v levějších čtvrtích. Některé cenově dostupnější adresy paradoxně nabízí velmi vysoký standard. Dobrým příkladem jsou lokality, které v současnosti zažívají rychlý rozvoj. Momentálně budí rozruch atraktivní nové byty v Praze na Žižkově.

Podstatné je, aby vám charakter lokality vyhovoval, pokud možno, po celý život. Proto je vhodné myslet dopředu a brát ohled na budoucnost. To, co vám nyní imponuje, může být zanedlouho na obtíž. A naopak – bezprostředně po přestěhování můžete zjistit, že vám na novém místě něco chybí.

Nepodceňujte dopravní dostupnost a občanskou vybavenost

Představa bydlení „na samotě“ je bezesporu romantická. Z praktického hlediska však krajně nevýhodná. Pokud vás láká bydlení v odlehlejší lokalitě, ujistěte se, že vám vyhovuje i z hlediska občanské vybavenosti. Jinak strávíte spoustu času dojížděním, ať už pro potraviny nebo jiné nákupy, s dětmi do školy, do práce apod.

Nechcete-li se svého snu o klidném bydlení vzdát, zaměřte se na developerské projekty vznikající v místech s pohodovou atmosférou. Za zmínku stojí byty na prodej v Praze 3 v rámci novostaveb Byty Na Vackově.

Lokalita Vackova se chlubí jedinečnou kombinací klidu a energické metropole. Západní strana lokality přilehlé parku Židovské pece plynule navazuje na budoucí centrum s očekávanou občanskou vybaveností. Obyvatelé mají na dosah ruky vše potřebné, ale na druhou stranu nečelí typickému ruchu hlavního města.

Resumé? Nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny a poohlédněte se po bydlení i mimo lokalitu, ve které jste strávili většinu života. Důkladně si promyslete dispozice (aneb teď děti nemáte, ale co za pár let?) a v neposlední řadě se poohlédněte po někom, kdo vám zprostředkuje výhodné financování bydlení v Praze. Nevýhodná hypotéka, by mohla jinak cenově dostupný byt zbytečně prodražit, a to by byla škoda.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: