18. května 2017
Kategorie: PR Tipy

Nářadí na jednotlivé práce pořizuji postupně

Když jsem první elektrické nářadí a AKU nářadí, nikdy jsem nebyl líný si o jednotlivých druzích nářadí něco zjistit. Elektrické nářadí jsem pořídil vždy s rozmyslem a řídil se radami, které jsem dostal. Je samozřejmé, že co se týká elektrického nářadí, již mám své srdcové záležitosti a oblíbené značky. Ovšem u AKU nářadí jsem si jist nebyl a proto jsem si potřeboval nejprve spoustu věcí zjistit. AKU je díky svým příznivým cenám v poslední době již dostupné zboží pro každého.

AKU nářadí u mne vyhrálo na plné čáře

Nesporná výhoda akumulátorového nářadí je jeho mobilita a snadná manipulace s ním. Protože často jezdíme na chatu a také k rodičům na chalupu, kde je stále na čem pracovat a nářadí musím stále převážet, rozhodl jsem se pro akumulátorové nářadí už kvůli jeho snadné přepravě a absenci kabelu. Na chatě i doma probíhají stále drobné rekonstrukce, první na řadě byla akumulátorová vrtačka. Jde o velice všestranný typ nářadí s funkcí šroubování i vrtání – to jsou dvě činnosti při mé práci na chalupě, chatě i doma tak obvyklé, že AKU vrtačka chybět v mém vybavení prostě nesměla. Místo elektrického proudu pohání AKU vrtačky šťáva z akumulátoru, který se zasouvá ze spodní části. Podstatné pro mě byly typ, napětí a také kapacita akumulátoru.

Li-ion baterie byla jasná volba

Jak už vím, u nářadí se lze setkat se třemi typy AKU baterií – NiCd, MiMh a Li-ion. Já jsem vybíral typ s Li-ionovými akumulátory, patří mezi nejnovější a mají vysoký výkon i kapacitu. I Li-ionových akumulátorů by také neměl hrozit samovybíjecí efekt, jako u jiných typů a nevyžadují žádnou nadstandardní péči. Veškeré nejběžnější práce okolo chalupy a naší chaty by měla zvládnout AKU vrtačka s akumulátorem o napětí 12V, kterou jsem vybral. Již jsem vrtačku vyzkoušel a musím říct, že na AKU vrtačky nedám dopustit. Ta moje perfektně padne do ruky, má měkčené obložení proti vibracím a výkonnou baterii.

Bourací kladiva pro demoliční práce a vysekávání děr

Dalším nářadím, které jsem musel pořídit je bourací kladivo. Bourací kladiva už jsem si půjčoval od známých, ale teď při těch všech rekonstrukcích jsem se rozhodl pořídit si své vlastní. Každá větší demoliční práce je s bouracím kladivem mnohem snadnější. Na lehčí bourací či se kací práce – což je i můj případ – postačí bourací kladivo s nižší hmotností. S multifunkčním kladivem, které jsem nakonec pořídil je možné i vrtat a je s ním možné vrtat díry na kabely anebo trubky. Bourací kladiva vydrží i hrubší zacházení a mají tím větší energii při úderech, čím jsou těžší. Já ale zatím nehodlám dělat žádné větší demoliční práce, při kterých byl potřeboval těžké nářadí, takže mi lehčí (5 kg) postačí.

Dobře zvolené nářadí z práce dělá hobby

Každé nově pořízené elektrické nářadí či AKU nářadí mi velmi usnadňuje všechny práce a je potom pro mě radost kdekoliv pracovat a zvelebovat náš majetek. Při výběru toho správného nářadí může být dle mého názoru každá práce rychlá a precizní a nic už nebude problém. Nářadí jsem pořídil za velmi rozumné ceny na www.uni-naradi.cz. S kvalitou služeb i s dodaným zbožím jsem byl spokojen a s výběrem také. Rozhodně bych mohl tyto stránky s nářadím doporučit pro jejich velký výběr i pro kvalitní značky. Plánuji teď spousta dalších prací na chatě i doma a musím říct, že s vhodným nářadím je každá práce hned mnohem efektivnější.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky: