23. května 2020
Kategorie: PR Tipy

Jak vybrat nábytek do koupelny?

Zařizujete koupelnu a přemýšlíte, zda do ní pořídit nábytek? Ukážeme vám, že koupelnový nábytek skutečně potřebujete. Podívejte se, jak vybrat nábytek do koupelny.

Skříňka pod umyvadlo

Prostor pod umyvadlem je místo, které se dost podceňuje, a to často kvůli kónickému tvaru umyvadla, jelikož pak musíte pořídit speciální skříňku. Zároveň se do něj ukrývá sifon a hadičky na vodu, takže skříňkou pod umyvadlo zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nicméně by byla škoda tento prostor nevyužít.

Jde o ideální místo pro uskladnění chemie, mycích prostředků, zejména těch toxických: dezinfekce, čističe odpadu a leštidla na nábytek. Skříňka pod umyvadlo se dá pořídit i ve verzi pod dvě umyvadla. Vznikne velkorysý prostor s dostatkem místa pro skladování ručníků a kosmetiky.

Závěsné skříňky a police

Závěsné skříňky jsou skvělým způsobem, jak najít prostor i tam, kde není. Dostatečně vysoké police a skříňky neuberou prostor ani v malé koupelně a stále se zde budete moct pohybovat. Do vyvýšených skříněk můžete odložit ručníky na ruce, potřeby, které používáte méně často (třeba holicí strojek, fén) a v domácnostech s dětmi mohou posloužit jako “schovka” pro jedovatou chemii.

Pokud závěsné skříňky pověsíte níže, můžete pod nimi snadno uklidit a prostor využít pro odložení pantoflí, osobní váhy a dalších maličkostí.

Koupelnové sestavy

Vaše koupelna snů nemusí být nijak sofistikovaný prostor. Pokud nechcete zdlouhavě vybírat nábytek, pořiďte koupelnovou sestavu. Ta zahrnuje všechny důležité skříňky, police i zrcadla, stačí si jen vybrat design podle vašeho vkusu.

V případě, že dospějete k závěru, že vaše sestava nenabízí dostatek prostoru, můžete si přikoupit několik dalších polic a skříněk.

Zrcadlo

Velké zrcadlo zvětší a prosvětlí prostor a samozřejmě zastane svou funkci: ukáže, jak vypadáte, když ráno odcházíte. Doplnit jej můžete kosmetickým zrcátkem na holení nebo líčení.

Důležité je také osvětlení zrcadla. Doplňte zrcadlo lampičkou nebo LED pásky, ideálně s bílou barvou světla, která simuluje denní světlo a ukáže vám, jak vypadáte ve skutečnosti.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: