17. srpna 2021
Kategorie: PR Tipy

Jak začít cvičit a vypracovat se na léto?

Nedaří se vám shodit přebytečná kila? Máme pro vás pár tipů na to, jak s nadváhou zatočit jednou pro vždy. V článku navíc najdete doporučení, jak celý proces hubnutí co nejvíce urychlit. Začněte ještě dnes a uvidíte, že kila budou mizet doslova před očima.

Důležitá je pravidelnost a vytrvalost

Nebojte se, nemyslíme tím, že musíte běhat maratony. Jde spíš o to vytrvat ve vašem předsevzetí. Tak jako nezhubnete přes noc, ve formě nevydržíte, pokud si z pohybu nevytvoříte zvyk. Jestli tedy nechcete, abyste po létě zase museli začínat od nuly, jděte na to od lesa. Vyberte si fyzickou aktivitu, která vás bude bavit, a zařaďte ji pravidelně každý týden.

Dělejte to, co vás baví

Pokud nechcete chodit do posilovny s osobním trenérem a na strojích si sami nevíte rady, co takhle vyzkoušet skupinové lekce? Zkuste třeba TRX nebo jumping, díky nim se do formy dostanete opravdu rychle a shodíte přebytečná kila. Pro zpevnění je skvělé i pilates a zumba.

V případě, že vás trápí nadváha, doporučujeme HEAT. Při něm se rychle chodí na speciálním pásu. Tempo si přizpůsobujete sami sobě a svým možnostem. Výhodou je, že se při HEATu neskáče, ani neběhá, a tak nezatěžujete klouby. Jóga je zase vhodná pro všechny, kdo chtějí kromě fyzičky zapracovat i na psychické odolnosti a pohodě. A nemyslete si, i u jógy se dá zbavit přebytečných kil. Vyzkoušejte power jógu!

Aktivity venku jsou super, především pokud je hezké počasí. Kromě klasického běhání je na hubnutí dobrá i obyčejná chůze. Vyzkoušejte třeba také kolo nebo brusle. Zkrátka hledejte tak dlouho, dokud nenarazíte na něco, co vás chytne a nepustí.

Za jak dlouho uvidíte výsledky

Bude to chtít trochu trpělivosti. Trenéři většinou říkají, že opravdu razantní výsledky uvidíte až za 6 týdnů. Pravdou ale je, že vaše tělo se začne měnit už během prvního týdne pravidelného pohybu. Pokroky jsou velmi malé, a tak si jich hned nepovšimnete. To ale neznamená, že tam nejsou.

Pokud byste chtěli váš postup urychlit, pořiďte si spalovač tuků. Jde o přírodní doplňky stravy, které nastartují metabolismus a zároveň zmenší chuť na jídlo. Spalovač tuků za vás žádné zázraky neudělá. Je potřeba, abyste se skutečně hýbali a potili. Vysněné postavy s ním ale dosáhnete podstatně dříve, jelikož urychlí spalování tukových zásob.

Správné stravování je základ úspěchu

Bez rozumného stravování je veškerá fyzická aktivita k ničemu. Pokud budete jíst příliš málo a nevhodně, pouze zeslábnete. A jakmile zase najedete do normálního režimu, kila se vám vrátí jako bumerang. A naopak – příliš mnoho jídla zapříčiní, že ztloustnete. I když se budete dřít jak kůň.

Důležité je najít balanc. Strava musí být pestrá a výživná. V případě, že chcete shodit přebytečná kila, budete muset zmenšit kalorický příjem. To ale neznamená, že začnete jíst jen zeleninu. Tím byste si vůbec nepomohli. Vyřaďte nezdravé cukry a tuky. Naopak zařaďte bílkoviny, zeleninu, ovoce, kvalitní sacharidy a zdravé tuky.

Zní vám to jako španělská vesnice? Nic si z toho nedělejte. Ne každý je nutriční poradce a dokáže si v hlavě spočítat, co která potravina obsahuje. Naštěstí si s tím nemusíte lámat hlavu. Na trhu totiž existuje hned několik dietních plánů. Stačí do nich jen naskočit.

Keto dieta a krabičková dieta – snadné hubnutí bez starostí s vařením

V poslední době je velmi populární keto dieta. Jde o dietu bez hladovění s rychlým výsledkem. Od společnosti, u které si keto dietu koupíte, dostanete kompletní plán (například na 2 týdny) s hotovými instantními pokrmy v balíčkách. Tím zároveň vyřešíte i problém s vařením. Protože není nic horšího, než když se snažíte hubnout, ale musíte vařit i pro rodinu. Málokdo má čas připravovat dva extra chody. To naštěstí keto dieta vyřeší za vás.

Super je také krabičková dieta. I s tímto plánem si odškrtnete starosti s vařením a vybíráním surovin. Krabičková dieta je ideálním řešením pro ty z vás, komu nevyhovují instantní jídla. Každý den vám přivezou kompletní menu z čerstvých surovin, které se připravuje bez tuků, konzervantů a umělých dochucovadel. A pro zájemce mají vegetariánské, veganské nebo bezlepkové varianty.

Vyzkoušejte naše tipy a uvidíte, že vysněné postavy dosáhnete coby dup. Držíme vám palce!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: