01. února 2022
Kategorie: PR Tipy

Jaké trendy nyní definují bydlení? Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější

Počasí sice příliš nepřeje výletům do přírody a situace ohledně pandemie koronaviru stále není tak růžová, jak bychom si ze srdce přáli, ale můžeme čas zužitkovat jinak – vyladit si bydlení podle nejnovějších trendů. Pečlivě jsme pro vás posbírali to nejlepší, co je momentálně ve světě interiérového designu v centru pozornosti.

Je to hlavně o barvách

S příchodem nového roku přichází čas na změnu barevné kompozice. Odborníci vyzdvihují zelenou, a to především její živé a výraznější tóny. V těsném závěsu je smaragdová – a samozřejmě nechybí ani barva roku 2022 – dle vzorníku Pantone modrofialová Veri Peri. V každém případě se snažte o nastolení pozitivní atmosféry. Letošek je obdobím velkých změn k lepšímu, a jsou to právě harmonické a pohodové trendy v bydlení, díky kterým se můžete doma cítit mnohem lépe.

Útulný minimalismus

Říká se, že kdo udržuje pořádek doma, snadno si ho udrží i v duši. A zřejmě vám nemusíme připomínat, že správnou cestou, jak se vyhnout ustavičnému uklízení, je minimalismus. Jenomže co když vám nejsou po chuti industriálně laděné interiéry, ve kterých převládají strohost a chlad? Nic takového není v souvislosti s přechodem k minimalismu podmínkou. Musíte si jen zvolit styl, který se vyznačuje útulností.

Alfou a omegou minimalisticky pojatého interiéru je minimum nepotřebných věcí, ale v útulné minimalistické domácnosti samozřejmě nesmí chybět měkké deky, polštářky a intimní osvětlení. Na pomyslném seznamu „must have“ dekorací najdete také ikonické Yankee Candle svíčky.

Propojte svou domácnost přírodou

Co nám v posledních dvou letech chybělo, je kontakt s přírodou. A protože ne každý má doma zimní zahradu plnou zeleně, je vhodné najít jiný způsob, jak proměnit domácnost na soukromé mini-arboretum.

Nabídka pokojových rostlin je neuvěřitelně pestrá, ovšem otázkou je, kolik času budete péči o rostlinstvo věnovat. Pokud se chcete především kochat, ale téměř se o zelené přátele nestarat, pořiďte si třeba dračinec, tlustici nebo tchýnin jazyk. Hitovkou jsou mechové koule zavěšené v prostoru, tzv. kokedamy. Anebo řasokoule v akvárku.

Další výrazné trendy

Seznam novinek, které se momentálně na poli interiérového designu derou na výsluní, je delší než týden před výplatou. Za povšimnutí stojí také velký návrat kusových tapet, ústup home office a velký zájem o multifunkční nebo variabilně upravitelný neboli rostoucí nábytek. Ten se mimochodem vyrábí i v Česku – například pod značkou Little Design.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: