31. prosince 2021
Kategorie: PR Tipy

Jste milovníkem knih? Zařiďte si svůj čtenářský koutek

Být pravým milovníkem knih je v této digitální době výjimečná věc, ale stále se najde mnoho lidí, kteří dávají přednost knihám před počítači. Jste to přímo vy nebo někdo z vaší domácnosti? V tomto článku se dozvíte, jak si doma zařídit zvláštní místo pro čtení, kde bude ta pravá atmosféra pro louskání všech vašich vyhlédnutých titulů.

Zamyslete se nad vybavením

Každý milovník knih má rád svůj koutek, do kterého si zaleze s knihou a nikdo ho neruší. Zařiďte si doma koutek s knihami. Nemusí se jednat o žádnou speciální místnost, jenom o místo, kam se budete pokaždé těšit a kde budete mít své knihy pohromadě a pěkně po ruce.

Pro čtenářský koutek budete určitě potřebovat knihovnu nebo knihovničku, případně jenom police. Záleží, kolik knih máte. Nikdo nechce nechat válet knihy po zemi bez ladu a skladu. Nejenže by se mohly poničit, ale také to nevypadá hezky.

Jak místnost zútulnit?

Při vybavování knižního koutku se zvažte, kde budete při čtení sedět. Můžete si pořídit nové křeslo, židli nebo cokoliv jiného. Hlavně, aby netrpěla vaše záda. Nejen že byste si tak působili zdravotní komplikace, ale i vaše soustředění na knihu by nepohodlným posedem zásadně utrpělo.

Můžete popřemýšlet i nad jinými doplňky, například osvětlením. Zda se více hodí klasická světla, nebo pořídíte i lampu. Promyslete i obrazy či jiné doplňky na zeď. Zamyslete se nad tím, jaká vlastně chcete, aby z tohoto místa vyzařovala atmosféra. Někteří volí variantu s více útulnými materiály a vybavením, jiní naopak chtějí určitý styl. Je na vašem osobním vkusu, jak si vaše čtenářské zákoutí zařídíte.

Na kolik to vyjde

Vybavovat celou část místnosti není lehká věc, a navíc to poměrně dost zasáhne vaši peněženku. Samozřejmě záleží pouze na vás, kolik jste ochotní investovat. V tomto případě ale rozhodně nemusí platit, čím dražší tím lepší.

Abyste se nemuseli při zařizování svého místa na čtení nijak omezovat, vypomoci vám může krátkodobá půjčka.

Dáváte přednost papíru, nebo čtečce?

I když jste zarytým vyznavačem klasických papírových knih, elektronická čtečka může být zajímavým doplňkem i pro vás. Jsou velmi vhodné například pro cestování, neboť do čtečky se vejde i několik tisíc knih, a přesto neváží prakticky nic.

Ale samozřejmě – čtenářský koutek si lze bez naplněné knihovničky jen obtížně představit. Navíc pocit, kdy držíte papírovou knihu v ruce, otáčíte stránky a cítíte, jak voní, opravdu elektronika nenahradí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: