15. listopadu 2021
Kategorie: PR Tipy

Komoda v obýváku? Ano, ale musíte si umět vybrat

Jsou věci, které nestárnou. Třeba jako komody. V lidských příbytcích se poprvé objevily již před staletími a dodnes patří mezi nejoblíbenější kusy nábytku – a to bez ohledu na styl interiéru. Ovšem ty dnešní, minimálně z praktického hlediska, není dost dobře možné s těmi historickými srovnávat. Proč byste si měli komodu také pořídit a na co se při výběru ohlížet?

Potřebujete spoustu úložného prostoru?

Původní účel komody se nezměnil. Její úloha spočívala především v poskytování úložného prostoru. Zdobenější kousky pak sloužily jako honosná interiérová dekorace. Současnému sortimentu dominuje minimalisticky řešený nábytek, který ten původní výrazně převyšuje v praktičnosti.

Ale je komoda nezbytná i u vás doma? Ještě než si začnete lámat hlavu nad tím, jaký typ vybrat, se zamyslete nad tím, jestli pro ni najdete využití, a zda v obýváku nebude překážet. Oproti větší skříni je přístupnější a můžete do ní uložit věci, které sice nemusí být na očích návštěvníků, ale přesto byste je měli rádi vždy po ruce. Například dokumenty nebo fotoalba.

Pokud se do komody chystáte uložit trofeje či jiné artikly, kterými se rádi pochlubíte, pořiďte si prosklenou variantu. Ochrání je před prachem, ale neukryje.

S jakými typy komod se setkáte?

Vybrat komodu je kumšt. Nabídka je ohromná a najdete v ní bohaté spektrum variant. Některé jsou velmi výrazné a aspirují na dominantní prvek v místnosti. Jiné jsou nenápadné a elegantní. Nejčastěji se však dělí na šuplíkové, prosklené a kombinované.

Bez ohledu na to, jakému typu komody nakonec dáte zelenou, nezapomeňte zvážit praktické a ergonomické vychytávky. Neocenitelné mohou být například výškově nastavitelné nožky či tzv. plnovýsuv. Zlobit se jistě nebudete ani a tichý pojezd a tlumený dojezd šuplíků.

Po nové komodě se můžete poohlédnout třeba na XXXLutz, kde najdete nábytek v různém designovém a funkčním provedení.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: