22. června 2022
Kategorie: PR Tipy

Postavte si terasu. Nebudete litovat

Máte-li v plánu udělat si na zahradě nějakou formu venkovního posezení, ze všeho nejdřív byste měli začít přemýšlet nad terasou. Samozřejmě můžete dát židle a stůl normálně na zem, nicméně toto řešení bude fungovat jen do prvního deště. Vybudovat vhodné podloží je tedy naprosto nezbytné.

Dřevo je král

Existuje mnoho materiálů, z nichž můžete terasu postavit, nicméně klasika ve formě dřeva stále vládne. Je vizuálně nápaditější než konkurence, navíc na dotek hřeje a také voní. Ano, není tak odolné jako třeba beton, nicméně ani to nevadí.

Houževnatost dřevu mohou snadno propůjčit vhodně zvolené ochranné prostředky. Ty je nezbytné používat hlavně na konci zimy a začátkem podzimu. Takto dokážete zajistit, že vaše terasa vám bude sloužit dlouho a dobře.

Vhodné umístění

Pokud si chcete užívat terasu maximální možnou měrou, je dobré ji situovat na správné místo, což někdy nebývá snadné. Příliš mnoho stínu škodí, ovšem to samé platí i slunečních paprscích.

Také je dobré zjistit, kde u vás na pozemku nejvíce fouká a toto místo si hned označit jako nevhodné pro stavbu. V případě nerozhodnosti je moudré poradit se s někým, kdo se v této problematice vyzná, třeba se zahradním architektem.

Bez vhodných nástrojů nejde nic

Vybudovat terasu ze dřeva kupodivu nemusí být zase tak náročný úkol, jak se vám může zprvu jevit. Hlavní je mít všechny potřebné nástroje po ruce.

Nebudete však potřebovat pouze pilu nebo kladivo, ale v případě svažitějšího terénu se neobejdete ani bez rektifikačních terčů. Jejich úkolem je držet podlahu v rovině. Díky nim nebudete muset terén zarovnávat, což vám ušetří starostí, a hlavně finance.

Velmi užitečné jsou také distanční podložky, jež umožňují konstrukci lepší prosychání. Stejně tak je dobré mít k dispozici spoustu nerezových vrutů rozličných velikostí. Právě s těmi budete připevňovat jednotlivé části terasy k sobě. Proto musí být co nejkvalitnější.

A právě takové lze nakoupit třeba v obchodě Gardina.cz, kde se dá pořídit ledasco vhodného nejen pro stavbu terasy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: