08. června 2019
Kategorie: PR Tipy

Proč vyzkoušet paddleboarding?

Také jste už několikrát o tomto sportu slyšeli, ale stejně nevíte, co si pod tím přesně představit? Neustále vznikají další a další techniky, a způsoby ježdění na nejrůznějších sportovních náčiních, lidé se prostě chtějí dobře bavit.

Člověk má pomalu problém, aby se ve všem orientoval, natož aby si vše vyzkoušel, to pomalu není možné. Paddleboarding se však v poslední době dostává do popředí a baví stále více lidí, proto by určitě neměl zůstat bez Vašeho povšimnutí. Spojuje v sobě totiž hned několik sportů. Obecně lze říci, že pokud máte rádi prkno a vodu, je to ten pravý zážitek pro Vás.

Proč vyzkoušet paddleboard?

Paddleboarding je vodní sport, při kterém stojíte na prkně a pomocí dlouhého pádla se pohybujete po vodní hladině. Na rozdíl od jiných sportů nevyžaduje specifické přírodní podmínky, nepotřebujete vítr, ani vlny. Stačí oblíbený rybník, ale klidně i řeka. Hlavně se dostanete do přírody a můžete se podívat na místa, kam by Vás ani nenapadlo.

Krása tohoto sportu zároveň tkví v jeho všestrannosti, jelikož se jedná o velice nestabilní plochu houpající se na vodě, musíte neustále udržovat rovnováhu a balancovat, tím zapojíte svaly, o kterých jste neměli ani ponětí, že máte. A navíc kromě paddleboardu a pádla nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Půjčovna paddleboardů nebo nákup?

Pokud jste začátečník, doporučuji si paddleboard půjčit. Za prvé nevíte, jestli Vás bude tato aktivita bavit, navíc umět si ho správně nafouknout, není úplně snadné. Také Vám v půjčovně ochotně poradí, jakou výšku zvolit a správnou velikost pádla.

TIP: Obecně lze doporučit nafukovací paddleboard a vario pádlo s nastavitelnou délkou žerdi, abyste si mohli zvolit délku, která Vám nejvíce vyhovuje.

Pokud zvolíte půjčovnu paddleboardů, není to nijak drahé a do začátku ideální varianta. Pokud tomuto sportu propadnete jako my ostatní, bude lepší zainvestovat a nějaký si do budoucna obstarat.

V takovém případě se budete muset rozhodnout, zda zvolit pevné prkno, která je o něco dražší než nafukovací paddleboard, ale pevná prkna jsou velmi tuhá a mají nízkou váhu. Nafukovací paddleboardy stačí pro začátečníky, jsou odolné a skladné, což je jejich největší výhoda. Velikost plováku a pádel lze obecně dělit na rychlostní plováky i pádla, která jsou delší, do vln a peřejí se pak vybírají naopak kratší, to bychom ale moc předbíhali.

Až to bude pro Vás aktuální, poraďte se přímo u prodejce, jaký typ paddleboardu zvolit, jaké mají technologie nafukování, jakou velikost, s tím vším Vám určitě ochotně poradí, a vždy je lepší nechat to na profesionálech.

Začátky nepřepálit, ale zbytečně se nebát!

Určitě doporučuji začít někde na mělčině, bude se Vám lépe nalézat, pokud se nechcete rovnou koupat. Pokud však plánujete letní koupačku, a u toho si zpestřit den na paddleboardu, můžete odplavat kousek dál a z vody na něj nalézt.

Hlavní je vylézt na místo, kde bude těžiště paddleboardu, což bývá u středového poutka. Jak z hodin fyziky víme, čím níž bude naše těžiště, tím spíš udržíme balanc. Proto na začátek pro získání stability a osahání si paddleboardu můžete pouze sedět a pádlovat, až si budete jistější můžete si dřepnout a pádlovat, a později až si budete jistí si zkuste stoupnout a udržet balanc.

Základní pravidlo je postoj u středového poutka, nohy na šíři ramen, klidně v mírném podřepu. Určitě brzy zjistíte, že i když se Vám zdálo nemožné se udržet, paddleboard není tak vratký a vy zvládnete po pár minutách ovládnout vodní hladinu.

Půjčovna paddleboardů Mystic v Brně vám zapůjčí nafukovací paddleboard i s příslušenstvím. A navíc vám vybraný paddleboard k zapůjčení pošle po celé ČR až k vám domů.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: