30. května 2022
Kategorie: PR Tipy

Vybíráme vhodnou venkovní dlažbu nejen na zahradu

Pokud se chystáte upravit exteriér a okolí svého rodinného domu, s velkou pravděpodobností se zaměříte i na venkovní dlažbu. Předtím, než vyberete nějaké konkrétní řešení, byste měli zvážit několik důležitých parametrů. V následujících řádcích jsme pro vás připravili praktického průvodce.

Prvně si ujasněte, jaký je primární účel vydlážděné plochy, protože je rozdíl připravovat prostor pro parkovací stání či vytvářet pevné místo pro terasu. Vyberte si takovou dlažbu, která vám vyhovuje nejen po estetické, ale i praktické stránce.

Stanovte si rozpočet

Velice důležitou otázkou je rozpočet, který se samozřejmě odvíjí i od velikosti samotného projektu. Pokud má venkovní dlažba pokrývat poměrně velkou plochu, která bude hodně frekventovaná, vyplatí se hned na začátku investovat do vskutku kvalitního řešení s dlouhou životností. S kvalitou souvisí i to, jak dlažba zvládne výkyvy teplot, různé počasí a podobně. Ujistěte se, že chodníky vydrží i tuhou zimu.

Styl rodinného domu

V případě ultramoderního rodinného domu není rustikální dlažba to pravé ořechové. Stejně tak tradiční stavba z červených cihel vypadá v kombinaci s elegantní břidlicovou dlažbou zvláštně. Vezměte tedy v úvahu prostředí, v němž se nachází vaše zahrada, terasa či příjezdová cesta. Inspirujte se klidně i okolím, podívejte se na to, jak vypadá exteriér u sousedů.

Venkovní dlažba se vyrábí z mnoha materiálů. Záleží na tom, jaká varianta je pro vás vyhovující po všech stránkách. Jakousi nestárnoucí klasikou je zámková dlažba, která je charakteristická jednoduchou a rychlou pokládkou či estetickou rozmanitostí.

Zámková dlažba

Oblíbenosti se těší především zámková dlažba vyrábějící se z prvotřídního betonu, se kterou můžete dláždit jakýkoliv povrch venkovních komunikací, stejně tak i parkoviště, vjezdy, pěší cesty, cyklostezky a podobně. Využití je vskutku široké.

Zámková dlažba nemusí být pouze v klasickém šedém odstínu, ale k dostání je v různých tvarech, ba dokonce i barvách, takže můžete dosáhnout vskutku zajímavých efektů. Společnost PRESBETON má v nabídce nepřeberné množství provedení.

Vyberete si z několika tvarů. Připraveny jsou vlnky, kostičky, kostky, íčka, terčíky, parkety a podobně. Co se týče výhod, těšit se můžete na vysokou odolnost, dlouhou životnost, pěkný vzhled i široký výběr tvarů. Stejně tak nesmíme zapomenout na možnost ruční i strojové pokládky, mrazuvzdornost, snadnou montáž či demontáž. Zámková dlažba navíc snese vysoké zatížení, takže se může používat i na parkovací stání.

Natural dlažba

Zajímavou kategorií je jednoznačně natural dlažba, která představuje dokonalou náhradu za přírodní dřevěné, respektive kamenné materiály. V případě, že nechcete používat klasické dřevo kvůli jeho náročnosti na údržbu, natural dlažba je ideální alternativou. Chlubí se mnoha vlastnostmi, a to především mrazuvzdorností, trvanlivostí a nenáročností na údržbu. Vzhledem k tomu, že je povrch protiskluzový, nemusíte se obávat zranění v zimních měsících.

PRESBETON má ve své nabídce natural dlažbu, která je výsledkem moderní technologie výroby. Potom se můžete těšit z přirozeného vzhledu, navíc dlažba naplňuje i očekávání vskutku náročných zákazníků. PRESBETON myslí i na impregnaci, k čemu používá Protect System TOP, jejímž účelem je chránit před znečištěním. Natural dlažba nahradí dřevo, travertin, vápenec, kamenné desky, dlažební kostky, ale třeba i břidlice a další. Vybrat si můžete z různých vzhledů. Okolo bazénu se bude vyjímat dlažba ROTO, do trávníku zase zvolíte DAKAR.

Obraťte se tedy na společnost, která má letité zkušenosti. PRESBETON vám v případě zájmu poradí s výběrem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: