20. srpna 2021
Kategorie: PR Tipy

Zábava na dlouhé večery i párty

Dlouhé letní večery přímo vybízejí k večernímu posezení s přáteli či rodinou na zahradě, jídlu z grilu, dobrému pití a kvalitní zábavě. Někdy je určitě fajn jen tak posedět a popít, ale co takhle večer oživit karetní nebo společenskou hrou? Většinou se i lidem, kteří se na první pohled netváří nadšeně, tento druh zábavy velmi zamlouvá a večer si náramně užijí. A dnes se od nás dozvíte tipy na hry, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

Poker

O pokeru jste jistě už slyšeli, dost možná jste si ho někdy i zahráli. V posledních letech se jedná o velmi populární karetní hru, které se věnuje mnoho lidí i na profesionální úrovni. Poker je karetní hra pro dva až deset hráčů, vyvinutá v USA ve 20. století. Existuje třináct základních poker her, mezi nejznámější patří Texas Hold’em.

Texas Hold’em je zábavná hra s rychlým spádem a poměrně jednoduchými pravidly. Ke hře vám stačí poker sada, která obsahuje dva balíčky pokerových karet, pět pokerových kostek, žeton dealera a žetony v modré, červené, zelené, žluté a černé barvě. Jeden z hráčů je tzv. dealer a má na starosti rozdávání karet. Hráčům se rozdají dvě karty lícem dolů, dalších tři až pět karet se rozdá lícem nahoru – ty jsou společné pro všechny hráče. Dva hráči po levé ruce dealera jsou povinni učinit slepé sázky, malou a velkou, ostatní hráči musí velkou sázku dorovnat nebo složit karty. V dalších hrách přechází povinnost učinit sázky na ostatní hráče u stolu.

Tip: Pokud hrajete poker pravidelně a chcete ho povýšit na lepší úroveň, pořiďte si pokerovou podložku nebo stůl na poker domů.

Stolní fotbal

Stolní fotbálek byl dříve především hospodskou zábavou, ale nyní je zcela běžné si ho pořídit domů na zahradu nebo třeba do kanceláře. Je to hra pro všechny věkové kategorie – od malých dětí až po seniory. Hraje se ve dvou týmech, v každém týmu je minimálně jeden hráč. Stůl je vybaven průchodnými tyčemi, na kterých jsou umístěni panáčci ve dvou barvách. Cílem hry je dát soupeři co nejvíce gólů.

Vybírat můžete z fotbálků pro děti, venkovních, kancelářských, nekomerčních, komerčních až po stoly pro oficiální ligové zápasy. K večernímu posezení s kamarády a rodinou je tato hra ideální zábavou. A pokud je vaše parta velká, dá se sehnat stolní fotbal až pro 22 hráčů. Pravidelné turnaje jsou skvělým důvodem se potkávat.

Šipky

Šipky jsou také velmi oblíbenou společenskou zábavou. Výhodou je, že nejsou příliš náročné na prostor a může si zahrát až 16 hráčů současně. Vybírat můžete ze sisalových nebo elektronických terčů. Ty elektronické nabízí až 27 různých her.

Ruské kuželky

Hra ruských kuželek má v České republice dlouholetou tradici. Nejen, že je vhodná pro všechny věkové kategorie, ale je nenáročná, takže si můžou zahrát i lidé s různým zdravotním omezením. Nejsou náročné na prostor, bude vám stačit hrací plocha 100×100 cm, konstrukce na zavěšení, devět závěsných kuželek a koule. Každý hráč má tři hody a cílem hry je srazit co nejvíce kuželek.

Deskové hry

Pokud si pod pojmem deskové hry představíte jen hru Člověče, nezlob se!, tak jste asi ještě nevyzkoušeli žádnou z moderních deskových her. Deskové hry se rozdělují na čtyři základní kategorie – strategické (šachy, dáma), závodivé (Želví závody), poziční (mlýn), pátrací (detektivní hry).

Velmi oblíbené jsou společenské párty hry. Určitě znáte Activity, podobných her je však mnohem více. Za zmínku určitě stojí také hry Párty Alias, Krycí jména, Dobble, klasické Dostihy a sázky, Monopoly nebo vědomostní hry jako Česko, Evropa, Český film a podobně.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: