21. května 2024
Kategorie: PR Tipy

Putování za loštickým tvarůžkem: Tradiční pochod s ochutnávkou a prohlídkou muzea

Milovníci turistiky a gurmánských zážitků si nenechte ujít 46. ročník Putování za loštickým tvarůžkem, který se koná v sobotu 25. května 2024. Tato oblíbená akce nabízí pestrý výběr pěších i cyklistických tras pro všechny úrovně zdatnosti, od nenáročných procházek s dětmi až po náročné výšlapy pro zkušené turisty. Na všechny účastníky v cíli čeká sladká odměna v podobě tvarůžků a volný vstup do Muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích.

Putování za poznáním i chutí

Putování za loštickým tvarůžkem není jen obyčejný turistický pochod. Je to jedinečná příležitost spojit aktivní pohyb v krásné hanácké krajině s poznáním historie a výroby tradiční české pochoutky – Olomouckých tvarůžků. Muzeum Olomouckých tvarůžků, které je jediné svého druhu v Česku, nabízí moderní a interaktivní expozici, která vás provede světem výroby těchto pikantních sýrů. Dozvíte se o historii tvarůžkářství od nejstarších dob až po současnost, nahlédnete do procesu výroby od zpracování tvarohu až po balení, a dokonce si budete moci vyzkoušet interaktivní prvky určené pro malé i velké návštěvníky.

Trasy pro všechny

Ať už jste zkušený turista nebo rekreační chodec, na Putování za loštickým tvarůžkem si najdete trasu podle svého gusta. Na výběr je pět pěších tras o délce od 8 do 50 km a šest cyklotras o délce od 17 do 65 km. Trasy vedou malebnou hanáckou krajinou, kolem lesů, luk a polí, a nabízí krásné výhledy do okolí.

Registrace a informace

Registrace na Putování za loštickým tvarůžkem probíhá v pátek 24. května od 17 do 19 hodin a v sobotu 25. května od 7 do 10 hodin na místě startu. Pěší turisté startují a cílí u skautské chaty, cyklisté pak na koupališti v Lošticích. Podrobné informace o trasách, registraci a poplatcích naleznete na webu Klubu českých turistů Loštice.

Jarmark v Čokoládovně Troubelice

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet i v neděli, je tu Jarmark v Čokoládovně Troubelice, který se koná 26. června. Na jarmarku budete moci ochutnat a zakoupit širokou škálu regionálních produktů, včetně Olomouckých tvarůžků. Pro děti je připraven zábavný program. Akce se koná za každého počasí venku před čokoládovnou a vstup je zdarma.

Reportáž z dřívějšího ročníku Putování za loštickým tvarůžkem

Neváhejte a vydejte se na Putování za loštickým tvarůžkem!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: