06. února 2020
Kategorie: PR Tipy

TZ: Tatra 815 Dakar 1995 – autíčko pro malé-velké kluky

Novinka firmy KOVAP odkazuje na dakarské úspěchy Karla Lopraise

Tradiční výrobce plechových hraček uvádí na trh nový model legendárního nákladního vozu Tatra, se kterým posádka Karla Lopraise zvítězila v roce 1995 závod Rallye Dakar. Plechový model vozu v měřítku 1:43 udělá radost nejen sběratelům, ale všem fanouškům českých značek a hraček J Díky kvalitní ruční výrobě a trvanlivým materiálům se nemusíte bát hračku nechat „na pospas“ i svým ratolestem. V prodeji bude novinka, která je kompletně vyrobena v České republice, od 10. února.

Zajímavosti o závodu Rallye Dakar 1995

V roce 1995 se konal již 17. ročník populárního závodu Rallye Dakar. Tatra postavila na start opět dvě posádky s vozy T 815 4×4 HAS, první ve složení Loprais, Stachura a Tomeček (č.411), druhá ve složení Buchtyár, Kořený a Krpec (č.414). V závodě, který nakonec skončil vítězně pro prvně zmíněnou posádku, šlo ale také o život. Lopraisova Tatra v hlubokém písku pomáhala vyprostit zapadlý vůz Mitsubishi Pajero Jutty Kleinschmidtové. Když Tomáš Tomeček natahoval lano, aby její vůz připojil, začala Němka nečekaně a naprosto bezdůvodně couvat a přimáčkla jej mezi vozy. Tomášův život zachránila kvalitní přilba. Jedinou ztrátou tak naštěstí byly rozdrcené hodinky.

KOVAP Náchod

Česká společnost KOVAP Náchod, s. r. o. je celosvětově známým výrobcem plechových hraček s tradicí od roku 1946, kdy byla v Československu založena jako rodinná firma bratry Sedlákovými. Tehdy vznikla první hračka – legendární Parní válec, který se po drobných úpravách vyrábí dodnes.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: