24. března 2023
Kategorie: Jak vyrobit

Vyrobte si jednoduše a snadno pleťovou masku z ovoce

Ovoce by sice mělo představovat pravidelnou součást našeho jídelníčku, ale také by se mělo objevovat v péči o naši pokožku. Velmi snadno a rychle si z něj totiž vyrobíte pleťovou masku. Ta dodá pokožce vitamíny, minerály, antioxidanty a další sloučeniny, které ovoce obsahuje a které jí prospěji. Ovocné masky jsou vhodné pro všechny typy pleti. Dopřávat si je můžete každý týden.

Jak si připravit ovocnou masku?

Ve většině případů se jedná o stejný základ:

  • tvaroh,
  • med,
  • bílý jogurt,
  • olivový nebo jiný rostlinný olej,
  • ovesné vločky.

Pro každý typ pleti je složení jiné a také ovoce je vhodné jiné. Pro mastnou pleť je vhodnou volbou jogurt smíchaný s ovocem nebo zeleninou. Sušší pleti prospěje maska s obsahem oleje, smetany, banánu či avokáda.

POZOR – jestliže nějakou masku zkoušíte poprvé, je vhodné nejprve provést test snášenlivosti.

Maska z jahod pro podrážděnou pokožku

Jahody poskytují antibakteriální, stahující a hydratační účinky. Jsou ideální volbou pro pleť suchou nebo podrážděnou. Postačí rozmačkat v mističce 6 zralých jahod, přidat k nim 2 lžíce medu, 1 lžíci oleje (mandlový, jojobový) a několik kapek citronové šťávy. Všechny suroviny dobře promíchejte, naneste na obličej a nechte působit asi 5 minut. Následně pečlivě omyjte vlažnou vodou.

Maska z malin pro všechny typy pleti

Toto ovoce obsahuje enzym biotin, který podporuje dobrý stav pokožky. Maska z něj připravená pomáhá s hloubkovou očistou, stahuje póry a dodá suché pleti výživu. Jadérka v malinách obsažená fungují jako pleťový peeling.

V misce rozmačkejte 8 větších malin, přidejte 1 lžíci medu, 1 lžíci smetany nebo bílého jogurt a 1 syrový vaječný bílek. Všechny suroviny řádně promíchejte, vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Masku pečlivě omyjte pomocí vlažné vody.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: