12. června 2024
Kategorie: PR Tipy

Kolik stojí transplantace vlasů – cenu určuje zejména rozsah výkonu, další faktory bývají podružné

Transplantace vlasů a cena tohoto zákroku budou tématem následujících řádek. Pokud vás tedy trápí počínající pleš, nebo jste o vlasy snad už přišli docela, mohou vám informace, které vám dnes nabídneme, přijít celkem vhod. No, uvidíme.

Jisté každopádně je, že se nastřelení vlasů už provádí celkem běžně. Je to procedura, kterou si nepřekvapivě dopřávají zejména pánové, jelikož je řídnoucí kštice trápí v podstatně větší míře než ženy. A jak tento zákrok, který lidem pomáhá zvednout pošramocené sebevědomí vlastně probíhá? Kolik taková transplantace asi tak stojí a co cenu ovlivňuje nejvíce? Pojďme se na to podívat.

Transplantace vlasů – cena zákroku zajímá téměř každého

V podstatě každý, kdo uvažuje o transplantaci vlasů, se zajímá také o cenu tohoto zákroku. A není divu. Nutno totiž uznat, že nejde o drobné. Ale hezky popořadě. Než se podíváme na to, co cenu ovlivňuje nejvíce a než si ukážeme i nějaká konkrétní čísla, určitě neuškodí, když si řekneme něco o nejčastěji používaných transplantačních metodách.

Některým mužům pleš docela sluší. Ovšem zdaleka ne všem. A s ženami, s těmi je to pak ještě složitější. Naštěstí je tu transplantace vlasů – chirurgický zákrok, který spočívá v přemístění vlasových folikulů z jedné části hlavy (obvykle zadní části) do oblastí, kde vlasy vypadaly nebo kde povážlivě řídnou. Existují přitom dvě hlavní metody transplantace: FUT (Follicular Unit Transplantation) a FUE (Follicular Unit Extraction).

  • FUT: Tato metoda zahrnuje odstranění části kůže z donorové oblasti, ze které jsou poté jednotlivé vlasové folikuly odděleny a implantovány tam, kde je jich potřeba.
  • FUE: Modernější metoda, při které se jednotlivé folikuly extrahují přímo z donorové oblasti pomocí speciálního nástroje a následně se implantují tam, kde vlasy nejvíce chybí.

Obě metody mají své výhody a nevýhody, a výběr vhodného postupu obvykle závisí na konkrétním pacientovi a jeho preferencích.

Hlavním benefitem je zvýšené sebevědomí

Ztráta vlasů může mít mnoho příčin. Stojí za ní genetika nebo hormonální změny. Někdy je na vině dlouhodobý stres, ale i další zdravotní problémy. Pro mnoho lidí pak představuje plešatění velký psychický handicap. Transplantace vlasů přitom může být rozumným řešením. Hlavním benefitem, který vám zákrok přinese, je vyšší sebevědomí. A to rozhodně není málo.

Pocit sebejistoty a celková duševní rovnováha. To jsou věci k nezaplacení!

Rozsah výkonu, konkrétní metoda i renomé kliniky

Cena transplantace vlasů se může případ od případu citelně lišit, a to v závislosti na celé řadě faktorů. Ve hře je především toto:

  1. Rozsah výkonu: Čím více vlasových folikulů je potřeba transplantovat, tím vyšší bude cena. Menší zákroky jsou tedy obvykle levnější než rozsáhlé transplantace. Tento faktor je zdaleka nejdůležitější!
  2. Metoda transplantace: Metoda FUE bývá zpravidla dražší než FUT, protože je časově náročnější a vyžaduje větší preciznost.
  3. Renomé kliniky: Částka, kterou budete nuceni zaplatit, je samozřejmě také ovlivněna celkovým renomé kliniky, na níž zákrok podstoupíte. Špičková a velmi vyhledávaná pracoviště si mohou účtovat vyšší cenu.

Už za 40 tisíc?

Někdo bere svou pleš s humorem, jinému holá hlava znepříjemňuje život. Tak to chodí.

Chcete si nechat nastřelit vlasy? A zajímá vás, kolik za novou kštici asi tak zaplatíte? Jak už jsme řekli, nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím cenu transplantace vlasů, je rozsah výkonu. Každý pacient je jedinečný a potřebuje různý počet vlasových folikulů, aby dosáhl požadovaného výsledku. Orientační ceník, který jsme sestavili na základě veřejně dostupných údajů, může vypadat asi takto:

  • Malý zákrok (do 1000 štěpů): Cena se může pohybovat od 40 000 Kč do 60 000 Kč.
  • Střední zákrok (1000–3000 štěpů): Cena se může pohybovat od 60 000 Kč do 100 000 Kč.
  • Velký zákrok (nad 3000 štěpů): Cena může přesáhnout 100 000 Kč.

Ve hře mohou být i další věci

I když rozsah výkonu hraje v cenotvorbě zcela zásadní roli, existují i další faktory, které mohou váš konečný účet také ovlivnit. Některé z nich, jako renomé kliniky nebo zvolenou metodu, jsme už zmínili. A dál? To, kolik nakonec zaplatíte, může souviset i s komplexností péče, jíž se vám na té které klinice dostane. Někde vás zkrátka hýčkají, za což si ovšem zpravidla připlatíte. Někdy méně, jindy více. A na jiné klinice pak provedou pouze samotný zákrok a to bývá obvykle levnější.

Nová kštice něco vydrží

Navzdory relativně vysokým nákladům se transplantace vlasů zpravidla vyplatí. Lidé, kteří si touto proměnou už prošli, to tak alespoň z valné většiny vnímají. Jsou zkrátka spokojeni. Je-li zákrok proveden odborně, pak téměř bez výjimky platí, že nová pokrývka hlavy vypadá velmi přirozeně. A nejen to. Zbrusu nová kštice vám navíc velmi dlouho vydrží.

  • Trvalé výsledky: Na rozdíl od jiných řešení, jako jsou například některé přípravky na růst vlasů, vám transplantace zaručí dlouhodobý výsledek.
  • Přirozený vzhled: Nejde o žádnou paruku, ale o váš vlastní, transplantovaný vlas. Proto vypadá zcela přirozeně.

Otázka osobní volby

Někomu lysá hlava příliš nevadí, zatímco jiný by dal za novou kštici téměř cokoliv. Každý jsme jiný. Někdo to bere s nadhledem, další nosí příčesek. A transplantace vlasů? Po ní lidé sahají stále častěji. Nové vlasy jim pomáhají nastolit duševní rovnováhu a získat přirozené sebevědomí. Je to ale vždy otázka osobní volby. Někdo se navíc pro zákrok rozhodne bez váhání, jiný usilovně přemýšlí a často také počítá, zda se vynaložené prostředky nějak “vrátí”. A je to pochopitelné. Cena zákroku není pro většinu z nás zanedbatelná.

Duševní rovnováha a přirozené sebevědomí jsou ale věci, které nelze penězi vyčíslit.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: